هلال احمر نقش بسزایی در یاری رسانی به آسیب دیدگان حوادث دارد

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: حضور به موقع امدادگران جمعیت هلال احمر در یاری رساندن به آسیب دیدگان حوادث طبیعی و غیر مترقبه بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی روز شنبه در دیدار با رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در زاهدان اظهارداشت: فعالیت نیروهای هلال احمر در سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی و پراکندگی جمعیت بسیار دشوار است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: هلال احمر با عشق به مقام انسانیت بدون توجه به رنگ، نژاد، ملیت و قومیت مفتخر بوده که تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم بکار بسته است.

امام جمعه زاهدان افزود: با وجود استعدادها و ظرفیت‌های فراوان در  سیستان و بلوچستان نظیر مرز، دریا و معادن متاسفانه به درستی از این ظرفیت‌ها استفاده نشده و ما برای توسعه استان از مشارکت دستگاه‌های امدادی و خیران در کنار خدمات نظام استقبال می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محامی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از ظرفیت بالای انسانی برخوردار است گفت: با عنایت رهبر معظم انقلاب و دولتمردان استان در مسیر توسعه قرار گرفته اما عمق محرومیت‌ها به قدری زیاد است که تلاش مضاعف می‌طلبد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان طرح ملی «نذر آب» در این استان را گامی ارزنده در جهت کاهش آلام مردم آسیب دیده از خشکسالی ۲۰ ساله در منطقه عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر افزایش مشارکت جمعیت هلال احمر در انجام امور زیربنایی وکاهش مشکلات معیشتی و اشتغال مردم این استان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا طرح ملی «نذر آب» در راستای تحقق اهداف بشر دوستانه و خیرخواهانه و به منظور ارتقای سطح سلامت و کمک رسانی به آسیب پذیرترین مناطق محروم و متاثر از خشکسالی از امروز با حضور رییس جمعیت هلال احمر به مدت ۲ هفته در این استان اجرا خواهد شد.

در قالب این طرح مهم ۶ شهرستان هامون،هیرمند، نیکشهر، چابهار، ایرانشهر و خاش که نسبت به بقیه شهرستان‌ها بیشتر دچار بحران و خشکسالی شده بودند انتخاب و توسط جمعیت هلال احمر استان‌های قزوین،گلستان، زنجان، مرکزی، قم و تهران پوشش داده می‌شوند.

 اجرای طرح نذر آب(۳)در سه محور اجرای کاروان سلامت، توزیع آب آشامیدنی و بسته حمایتی در مناطق مورد نظر انجام خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =