۲میلیون و ۸۲۷ هزار دلار محصولات کشاورزی و صنعتی از محلات صادر شد

خمین - ایرنا - رئیس صنعت،معدن و تجارت محلات گفت: ۲میلیون و ۸۲۷ هزار دلار محصولات کشاورزی شامل گل و گیاه زینتی، ماهی زینتی، دوده صنعتی، پارافین و عایق رطوبتی امسال از این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

««رضا ملکی» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ۱۴ هزار دلار از ارزش صادرات امسال مربوط به ماهیان زینتی با ۶۷ هزار قطعه  است.
وی بیان کرد همچنین امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار گل و گیاهان زینتی به شکل غیرمستقیم و از طریق بازارچه‌های محلی از محلات صادر شده است.
رئیس صنعت،معدن و تجارت محلات توضیح داد: ۶۳۶ تن دوده صنعتی نیز با ارزش ۲۴۶ هزار دلار به شکل مستقیم امسال از این شهرستان به خارج کشور صادر شده است.
ملکی گفت: ۱۴ هزار دلار عایق رطوبتی و ۵۳ هزار دلار پارافین نیز  از محلات به کشورهای هدف صادر شده که رقم قابل ملاحظه‌ای است.
رئیس صنعت،معدن و تجارت محلات اظهار داشت: اغلب محموله‌های صادراتی امسال این شهرستان به کشورهای ارمنستان، افغانستان، عراق، ترکیه ، هند، و  تاجیکستان فرستاده شده است.
ملکی با بیان اینکه این میزان صادرات با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور و جهان انجام شده است، بیان کرد: محلات بزرگترین شهرستان کشور از لحاظ سطح زیر کشت و تولید گل و گیاه زینتی است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات با بیان اینکه  این شهرستان  قطب اصلی پرورش ماهیان زینتی در کشور است، افزود: محلات رتبه نخست در تنوع گونه های ماهیان زینتی و رتبه دوم تولید این نوع ماهیان را در کشور دارد..
شهرستان محلات با ۵۵ هزار نفر جمعیت از توابع استان مرکزی در فاصله ۱۰۵ کیلومتری اراک قطب تولید سنگ نما،ماهی و گل و گیاه زینتی کشور است.

 
   
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =