فرماندار: گردشگری منطقه کاشان از معبر به مقصد تبدیل شود

کاشان- ایرنا- فرماندار ویژه کاشان گفت : گردشگری این شهرستان با توجه به جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و مذهبی موجود باید از معبر به مقصد تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، علی اکبر مرتضایی روز شنبه در نشست برنامه‌ریزی مثلث گردشگری تاریخی، فرهنگی و مذهبی شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و نطنز بیان کرد: با وجود تلاش‌هایی که برای جذب گردشگر انجام شده، اما هنوز ماندگاری آنها در منطقه فرهنگی بزرگ کاشان کوتاه است.

وی نقطه مشترک گردشگری در سه شهرستان را در کنار اثرهای تاریخی و طبیعی، وجود مکان‌های دارای ظرفیت گردشگری مذهبی برشمرد و افزود: تهیه نقشه گردشگری مذهبی و بقعه‌های متبرکه باید به صورت مشترک در دستور کار  قرار گیرد.

فرماندار ویژه کاشان تاکید کرد: برای جذب و ماندگاری گردشگران در این منطقه ضرورت دارد برنامه‌های هفتگی تعریف و ارایه شود تا گردشگران بتوانند همه وقت خود را برای استفاده و دیدن از اثرهای طبیعی، تاریخی و مذهبی پر کنند.

وی همچنین حضور بیش از پیش بخش خصوصی در عرصه‌های گردشگری را خواستار شد و  اظهار داشت: برای فراهم شدن این مهم، کارگروه مشترک گردشگری سه شهرستان باید تشکیل شود.

مرتضایی مهم‌ترین موضوع برای جذب گردشگر به ویژه خارجی‌ها را تبلیغات در دفترهای آژانس‌های مسافرتی پایتخت دانست و گفت: مسئولان برخی از این دفترها، گردشگران را هدایت شده به مکان‌های گردشگری خاص هدایت می‌کنند.

فرماندار ویژه کاشان اضافه کرد: باید همه جاذبه‌های گردشگری منطقه شامل تاریخی، طبیعی و مذهبی شناسایی و شناسنامه‌دار شوند و همچنین بانک اطلاعاتی از آیین‌ها، آداب و رسوم‌ خاص، سوغات، صنایع دستی و مرکزهای فروش نقاط شمالی استان اصفهان باید تهیه و تدوین شود.

وی همچنین تاکید کرد: افزون بر مدیران و مسئولان در این کارگروه، نمایندگانی از سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه گردشگری، هتل‌داران و خانه‌های بوم‌گردی، سفره‌خانه‌های سنتی نیز حضور داشته باشند.

در مجموع نزدیک به چهار هزار اثر تاریخی، طبیعی و معنوی با ارزش تا کنون در شهرستان‌های کاشان، نطنز و آران و بیدگل شناسایی شده است که از میان آنها بیش از ۵۰۰ مورد تا کنون در فهرست اثرهای ملی به ثبت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =