اشتغالزایی و شکست تحریم، رهاورد ۲ واحد جدید منطقه ویژه اقتصادی شیراز

شیراز-ایرنا- رییس‌جمهوری پنج‌شنبه ۲۰ شهریورماه ۹۹ به صورت ویدیو کنفرانس دستور افتتاح ۲ واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز را صادر کرد، رخدادی که با اشتغالزایی برای فرزندان این مرز و بوم و نیز شکست تحریم و جلوگیری از خروج ارز نویدبخش بود.

واحد تولیدی بهسازان توسعه آرمان تولید کننده پوشش معدنی مقاوم در برابر آتش و فوم عایق سقف و شرکت آرای سان رونیکا تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی ۲ مجموعه‌ای بودند که با دستور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری فعالیشان به طور رسمی آغاز شد.

شکست تحریم و جلوگیری از خروج ارز
مدیرعامل واحد تولیدی بهسازان توسعه آرمان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت:یکی از بخش‌های این شرکت، مربوط به تولید عایق سقف است که در پالایشگاه‌های گاز و پتروشیمی‌هایی که خوراک آنان گاز است استفاده بسیار گسترده‌ای دارد.
مجید بهرامی افزود: تا قبل از راه‌اندازی شرکت بهسازان توسعه آرمان، این محصولات از سه شرکت خارجی در کشورهای انگلیس، ژاپن و هلند تامین می‌شد که سال ۱۳۹۱ به دلیل تحریم، محصولی به کشور ما ندادند.
وی ادامه داد: با مذاکرات و پیگیری‌های صورت گرفته دانش فنی تولید این محصول از یک شرکت آمریکایی اخذ کردیم و در حال تولید محصول و ارایه آن به پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها هستیم که سالانه ۴۰ تن ظرفیت تولید داریم.
مدیرعامل شرکت بهسازان توسعه آرمان، محصول دیگر این شرکت را پوشش مقاوم در برابر آتش سوزی دانست و گفت: در گذشته بیش از هزار کانتینر از این محصول از خارج کشور وارد می‌شد و مقادیر زیادی ارز هزینه می‌شد.
بهرامی افزود: در حال حاضر این محصول را بومی‌سازی کرده‌ایم و ۱۱ هزار تن تولید در سال داریم.
وی ادامه داد: برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی و پنج میلیون دلار سرمایه‌گذاری ارزی صورت گرفته و در مجموع حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و هیچ تسهیلاتی تاکنون اخذ نکرده‌ایم.
مدیرعامل شرکت بهسازان توسعه آرمان گفت: این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به ثبت رسیده و در حال فعالیت است.
بهرامی افزود: شرکت بهسازان توسعه آرمان توانسته است واردات پوشش معدنی مقاوم در برابر آتش و فوم عایق سقف را متوقف کند و در ابتدای راه صادرات قرار دارد و رایزنی‌هایی با برخی کشورها صورت گرفته که در حال نهایی شدن است.
وی ادامه داد: این شرکت تاکنون حدود ۴۵۰ اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

چشم‌انداز ایجاد هزار شغل غیرمستقیم و ۳۰۰ شغل مستقیم
قائم مقام شرکت آرای سان رونیکا نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این شرکت در زمینه تولید لوازم شوینده، آرایشی و بهداشتی فعالیت‌ می‌کند.
عبدالحمید امانی افزود: روند احداث این واحد تولیدی از اواخر سال ۱۳۹۱ آغاز شد که فاز یک از سه فاز این واحد در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده که شامل محصولات مراقبت از مو است.
وی ادامه داد: تمام سرمایه‌گذاری این پروژه توسط بخش خصوصی و آقای اسدالله بخشی صورت گرفته و قرار است با اخذ تسهیلات بانکی، فازهای دوم و سوم این پروژه نهایی شود.
قائم مقام شرکت آرای سان رونیکا گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد عملیات اجرایی راه‌اندازی فازهای ۲ و سه این واحد تولیدی پیش‌ رفته است.
امانی افزود: تاکنون برای راه‌اندازی این واحد تولیدی افزون بر یک هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی و یک میلیون دلار به صورت ارزی هزینه شده و اشتغالزایی ۸۰ نفر را به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: با تکمیل فازهای تولیدی این واحد برای بیش از ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: در صورت قرار گرفتن به موقع تسهیلات سه هزار میلیارد ریالی، تا یکسال آینده فازهای ۲ و سه شرکت آرای سان رونیکا تکمیل خواهد شد.
قائم مقام شرکت آرای سان رونیکا گفت: بحث صادرات محصولات این واحد تولیدی نیز در دستور کار قرار دارد که در حال برنامه‌ریزی در این زمینه هستیم.

استاندار فارس: ۴۰ واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز راه‌اندازی شده است
عنایت الله رحیمی استاندار فارس پیش از این در خصوص تعداد واحدهای صنعتی افتتاح شده در منطقه ویژه اقتصادی شیراز در دولت تدبیر و امید گفت: از ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید تاکنون ۴۰ واحد صنعتی در این منطقه شده است.
وی افزود: ۱۰ واحد تولیدی دیگر نیز در این منطقه در دست اجراست که امیدواریم تا پایان دولت آماده بهره‌برداری و زمینه اشتغال بیشتر در این منطقه ویژه اقتصادی فراهم شود.
وی، منطقه ویژه اقتصادی شیراز را یک ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب برای فارس و شیراز دانست و گفت: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم در منطقه ویژه اقتصادی شیراز و همچنین اتصال این منطقه در آینده نزدیک به راه‌آهن و تسهیلات و امکاناتی که قانون در این مناطق در نظر گرفته، سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند سودآوری مناسبی را برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به دنبال داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha