۸۰۰ شغل با صدور ۶۲ پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان سمنان ایجاد شد

سمنان- ایرنا- معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: صدور ۶۲ فقره پروانه بهره‌برداری در ۱۵ گروه صنعتی امسال ۸۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد کرد.

به گزارش ایرنا، فرامرز محبوبی روز شنبه به رسانه ها افزود: امسال ۶۲ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری بالغ بر یکهزار و ۸۶۰ میلیارد ریال صادر شد که بیشترین آن مربوط به گروه های صنعتی شیمیایی ، لاستیک و پلاستیک ، محصولات غذایی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات است.

وی با اشاره به میزان اشتغال محقق شده در این مدت اظهار داشت: با صدور این تعداد پروانه بهره برداری ، در حدود ۸۰۰ نفر در بخش صنعت استان مشغول به فعالیت شده اند.

وی یادآور شد: ۱۵ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال از ابتدای سال تا کنون در زمینه تولید مواد و محصولات شیمیایی در استان صادر شد.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: با صدور این تعداد پروانه بهره برداری زمینه اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر در استان سمنان فراهم شد که بیشترین میزان اشتغالزایی در بین گروه های صنعتی که در این مدت پروانه بهره برداری گرفتند داراست.

استان سمنان یکهزار و ۸۴۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی و معدنی دارد . صنعت و معدن ۳۴ درصد از اشتغال و ۲۲ درصد از تولید ناخالص این استان را به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =