دانش‌آموزان قصرشیرینی از آموزش‌های حضوری استقبال کردند

قصرشیرین- ایرنا- رییس آموزش و پرورش قصرشیرین گفت: دانش‌آموزان این شهرستان در مقاطع مختلف تحصیلی از آموزش های حضوری برای رفتن به مدرسه استقبال بسیار خوبی کرده‌اند.

کامران آبی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در مقطع تحصیلی ابتدایی ۹۰ درصد دانش آموزان این شهرستان از روز اول بازگشایی تاکنون در مدارس حضور یافته اند و کلاس های درس نیز به شکل حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به صورت یک روز در میان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: همچنین در مقطع متوسطه اول نیز ۸۰ درصد دانش آموزان در کلاس های درس حاضر شده اند و در مقطع متوسطه دوم نیز استقبال دانش آموزان از روش حضوری ۷۰ درصد است.

رییس آموزش و پرورش قصرشیرین گفت: هیچ اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس وجود ندارد و خانواده ها خود برای نحوه تحصیل فرزندانشان تصمیم می گیرند.

 آبی افزود: ما به چهار روش حضوری، استفاده از شبکه شاد و فضای مجازی، آموزش تلویزیون و همچنین ارسال بسته های آموزشی سال تحصیلی را آغاز کرده ایم ولی استقبال اولیا و دانش آموزان از روش حضوری باتوجه به رعایت پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی مدارس و رعایت فاصله اجتماعی بسیار خوب بوده است.

وی ادامه داد: تمامی روستاهای قصرشیرین زیرپوشش اینترنت است و از این رو برای استفاده دانش آموزان از شبکه شاد نیز مشکلی نداریم که البته با توجه به جمعیت کم دانش آموزان روستایی مدارس در روستاها به شکل حضوری است.

وی همچنین با توجه به آسیب دیدگی مدارس شهری و روستایی در زلزله های سال های ۹۶ و ۹۷ گفت: به جزء یک مدرسه اکنون تمامی مدارس به چرخه آموزش بازگشته اند و یک مدرسه باقی مانده نیز تا اول مهر امسال به بهره برداری می رسد.

وی از اولیا خواست تا همراه آموزش و پرورش باشند و تذکرات و موارد لازم را رعایت کنند و کمتر به مدارس و کلاس های درس مراجعه کنند چون اولویت ما رعایت پروتکل های بهداشتی و صیانت از سلامت دانش آموزان است.

آبی افزود: کارشناسان شبکه بهداشت به صورت روزانه از مدارس شهرستان بازدید می کنند و کار ضدعفونی مدارس هم به صورت روزانه انجام می شود.
وی گفت: امسال ۵۰ مدرسه شهرستان با چهار هزارو ۵۰ تن دانش آموز با رعایت دستورالعمل ها سال تحصیلی جدید را شروع کردند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.