۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۰
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84035904
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از شهرداری سنندج

سنندج - ایرنا - صدور سند مالکیت حمام تاریخی شیشه، آغاز عملیات سنگفرش پیاده‌راه خیابان فردوسی و انجام ۳۷ هزار مترمربع آسفالت معابر شهری سه خبر کوتاه از فعالیت‌های عمرانی شهرداری سنندج است.

به گزارش ایرنا، شهردار سنندج روز شنبه از صدور سند مالکیت حمام شیشه به نام شهرداری خبر داد و گفت: حمام تاریخی شیشه پس از توافق با مالک و با هزینه پنج میلیارد ریالی بطور کامل در تملک شهرداری قرار گرفت.

حشمت‌الله صیدی اضافه کرد: مالکیت چهار و نیم دانگ از این حمام در سال ۱۳۸۶ توسط مالک اولیه در تملک شهرداری قرار گرفته بود و یک و نیم دانگ بقیه نیز در تملک بخش خصوصی باقی ‌ماند.
وی افزود: سال ۹۱ این شهرداری برای خریداری و تملک یک‌ و نیم دانگ این حمام اقدام کرد، سپس در سال ۹۳ هیات کارشناسی سه نفره برای هر متر زمین قیمت تعیین کرد که در کمیته انطباق مورد تایید قرار نگرفت و پس از آن هم سنوات گذشته ۲ بار کارشناسی شد.

شهردار سنندج یادآور شد: در این دوره و با هدف تملک کامل این بنای تاریخی توافقاتی در شورای اسلامی شهر در مورد قیمت یک و نیم دانگ آن که در تملک بخش خصوصی بود انجام و در اواخر سال ۹۸ مجوز هیات تطبیق فرمانداری هم اخذ شد.

وی با بیان اینکه این حمام پس از توافق با مالک بطور کامل در تملک شهرداری قرار گرفت، گفت: برای تملک  یک و نیم دانگ باقیمانده، پنج میلیارد ریال به مالکان این بنای تاریخی پرداخت شد.

آغاز عملیات سنگفرش پیاده راه خیابان فردوسی در سنندج

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج گفت: خیابان فردوسی از خیابان‌های اصلی و پرتردد شهر سنندج است و به منظور ارتقای کیفی فضای شهری پیاده محور کردن آن در سالجاری آغاز شد.

بهزاد ریحانی فرد اظهار داشت: حفظ هویت هسته مرکزی شهر، کاهش بار ترافیکی، حفظ و زیبایی محیط زیست شهری، رونق کسب و کار، افزایش مراودات اجتماعی و ایجاد فضایی با نشاط برای شهروندان از مهترین اهداف احداث پیاده راه خیابان فردوسی است.

وی اضافه کرد: از ۱۵ اردیبهشت سال جاری مسیر پیاده راه فردوسی در مرحله اول تاسیسات زیربنایی توسط دستگاه‌های خدمات رسان و سازمان عمران شهرداری سنندج مورد بازسازی قرار گرفت.

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج افزود: دستگاه‌های خدمات رسان اقدامات لازم را در جهت اجرای عملیات زیربنایی این خیابان در مدت قریب به ۲ ماه انجام و پروژه جهت آغاز عملیات زیرسازی از هفتم تیر امسال تحویل شهرداری شد.

وی با اشاره به آغاز عملیات سنگ فرش پیاده راه خیابان فردوسی از سمت میدان انقلاب در سنندج تاکید کرد: برای اجرای سنگفرش آن عملیات تخریب و خاکبرداری توسط ۲ پیمانکار از دو جبهه در حال اجرا است.

ریحانی فرد یادآور شد: تسطیح بستر باز، تراکم بستر، تهیه و حمل و پخش مصالح، تهیه لوله جهت تاسیسات مکانیکی و برقی و آرماتور بندی جهت ایجاد بستر مناسب بخشی از خیابان فردوسی  برای اجرای عملیات سنگفرش انجام شده است.

وی همچنین به اجرای عملیات بتن ریزی همزمان با تخریب پیاده روهای موجود و همکاری با دستگاه‌های خدمات رسان جهت اجرای تاسیسات زیرزمینی جدید، ترمیم منهول‌های اجرا شده توسط دستگاههای زیرساخت اشاره کرد.

ریحانی فرد گفت: با معدن سنگ جهت تامین سنگ فرش پیاده راه خیابان فردوسی قرارداد منعقد شده و در صورت نیاز پیمانکاران سنگ به محل پروژه بارگیری خواهد شد.


آسفالت و بهسازی۳۷ هزار مترمربع از بلوار کارگر سنندج

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج همچنین اعلام کرد: ۳۷ هزار متر مربع از بلوار کارگر در سنندج با ۶ هزار تُن آسفالت در راستای سهولت در عبور و مرور شهروندان، بهسازی معابر و رفاه حال شهروندان روکش آسفالت شد.

بهزادریحانی‌فرد افزود: سهولت در عبور و مرور شهروندان، بهسازی معابر شهری و تامین رفاه حال شهروندان از مهمترین اهداف انجام عملیات آسفالت این بلوار است.

وی اظهار داشت: عملیات آسفالت این بلوار در۲ فاز انجام شد که در مرحله اول در تیر ماه سال جاری حدفاصل میدان سهروردی تا میدان کارگر در دو لاین با ۱۹۰۰ تن آسفالت و به متراژ هشت هزار متر مربع بهسازی شد.

ریحانی فرد تاکید کرد: عملیات روکش فاز دوم نیز از حد فاصل میدان کارگر تا سه راه فاطمیه به طول یک هزار و ۳۰۰ متر و عرض ۱۱ مترانجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =