۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۴
کد خبرنگار: 1435
کد خبر: 84035898
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار خبر کوتاه از شهرستان دشتی

بوشهر- ایرنا- فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ کشور است و زمانی که همه دنیا در برابر کشور ما ایستاده بودند مردم و نیروهای مسلح بخوبی هشت سال در مقابل این تهاجم گسترده مقاومت کردند.

عبدالله نادری روز شنبه در نشست ستاد هماهنگی برگزاری هفته دفاع مقدس در دشتی افزود: در هفته دفاع مقدس امسال از ۲۰۰ رزمنده برتر و نمونه در دشتی تجلیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: تجلیل از رزمندگان و خاطره سازان دفاع مقدس در همه ایام سال در شهرستان ادامه خواهد داشت و بر اساس برنامه تنظیمی تا پایان امسال از یکهزار و ۲۰۰ رزمنده و پیشکسوت دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا و ایثارگران تجلیل می‌شود.

نادری تاکید کرد: هفته دفاع مقدس فرصت بسیارخوبی است تا فرهنگ ایثار، مقاومت و شجاعت را با استفاده از فضای مجازی برنامه‌های فرهنگی به نسل نوحوان و جوان انتقال دهیم.

فرماندار دشتی از همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی و اداری و شهرداران و دهیاران شهرستان خواست فضای شهرها و روستاهای شهرستان با رنگ و بوی دفاع مقدس  مزین کنند.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) دشتی  گفت: امسال برای برگزاری هرچه با شکوهتر هفته دفاع مقدس  هفت کمیته فرهنگی و هنری، اطلاع رسانی و فضای مجازی، بانوان، تولید و محتوا، ایثارگران و پیشکسوتان، روحانیون، پشتیبانی تشکیل شده‌است.

سرهنگ پاسدار محمد رضا زارعی تبار افزود: با توجه به بیماری کرونا و برای حفظ سلامتی شهروندان سعی خواهد شد با استفاده از فضای مجازی برنامه های بسیار خوبی برای انتقال فرهنک ایثار و شهادت به نسل جوان درسطح شهرستان برگزار شود.

کتابخانه کارخانه آهک هیدراته دشتی افتتاح شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در آیین افتتاح کتابخانه شرکت تعاونی آهک هیدراته  دشتی گفت: با همکاری مدیرعامل شرکت آهک هیدراته و اداره تعاون، کار و اجتماعی دشتی کتابخانه عمومی این واحد تولیدی افتتاح شد.

حمید زارعی افزود: هر کجا کتاب و کتاب خوانی گسترش داشته و مردم با مطالعه مانوس باشند، معضلات اجتماعی کمتر به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: در بنگاه‌های اقتصادی که به فعالیت فرهنگی توجه می‌شود کارکنان نیز با انگیزه و اشتیاق بیشتری کار می‌کنند و باعث افزایش بازدهی بیشتر می‌شود.

شاعر خورموجی ۱۰۰ جلد کتاب به باشگاه‌های کتابخوانی دشتی اهدا کرد

عباس دلجو هنرمند و شاعر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا  گفت: ۱۰۰ جلد کتاب اهدا کردم.

وی ادامه داد: این کتاب‌ها به منظور حمایت از باشگاه‌ها و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی با موضوع مذهبی، روان شناسی، ادبیات و تاریخ است و ارزش ریالی آن حدود ۲۰ میلیون ریال است.

دلجو افزود: گسترش دانایی، گسترش مهر، خوبی، شفقت و انسانیت در جامعه است و هر فرد با  اهدای یک کتاب می‌تواند براحتی قدم بزرگی در این زمینه بر دارد.

موسسه قرآن و عترت اطهر دشتی ۱۰۰ برنامه فرهنگی اجرا کرد 

مدیر مسئول مؤسسه قرآن و عترت اطهر دشتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره حماسه حسینی و اشاعه فرهنگ عاشورایی  ۱۰۰ برنامه‌ ویژه ماه محرم در این شهرستان برگزار شد.

ام البنین حاجی پور افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا فعالیت‌های مؤسسه قرآن و عترت اطهر دشتی به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده‌است.

حاجی پور با اشاره به فعالیت های این مؤسسه در ماه محرم بیان کرد: برگزاری سوره مبارکه فجر، ختم قرآن و صلوات، برگزاری مجالس خانگی و ارسال فیلم و عکس با شعار هر خانه یک حسینیه از جمله فعالیت‌های این مؤسسه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =