۳۰۰ تن  گوشت مرغ  منجمد در چهارمحال و بختیاری ذخیره‌سازی شد

شهرکرد- ایرنا- سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور تعادل قیمت گوشت سفید۳۰۰ تن مرغ منجمد برای مصرف نیمه دوم سال تامین و در سردخانه‌های این استان ذخیره‌سازی شد.

بهروز آل‌مومن روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، از توزیع حدود ۱۵۹ تن مرغ منجمد خریداری شده از استانهای مرکزی و تهران در سطح بازار استان و تامین سبد کالای افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی خبر داد و اظهار داشت: این استان در تامین مواد پروتئینی محدودیتی ندارد. 

وی، قیمت مصوب هرکیلوگرم مرغ منجمد ارائه شده به فروشگاه‌ها را ۱۲۹ هزار ریال و قیمت هرکیلوگرم برای مشتری را ۱۳۵ هزار ریال اعلام و تصریح کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های تعاونی و میادین تره‌بار به عنوان مراکز عرضه مرغ و گوشت قرمز منجمد تعیین شده است.

سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام چهارمحال و بختیاری همچنین، خرید تضمینی و منجمدسازی حدود ۱۸۲ تن گوشت مرغ، همزمان با شیوع ویروس کرونا و کسادی بازار مصرف در استان را یادآور شد و افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۰ تن گوشت قرمز وارداتی نیز آماده توزیع است. 

آل‌مومن تصریح کرد: روند عرضه مرغ منجمد تا زمان به تعادل رسیدن و تثبیت قیمت مرغ زنده در بازار ادامه دارد و هیچ محدودیتی در عرضه مرغ منجمد از سوی این شرکت در استان وجود ندارد.

وی شایعه حمل و نگهداری گوشت مرغ منجمد با خودروهای بدون یخچال را تکذیب کرد و افزود: هرگونه جابه جایی مواد پروتئینی منجمد و فاسدشدنی با حضور ماموران دامپزشکی و سنجش دما منفی ۱۳ درجه قابل توزیع در بازار است. 

به گزارش ایرنا، ظرفیت تولید سالانه مرغ گوشتی در ۲۱۳واحد مرغداری فعال استان ۳۰ هزار تن است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =