کارگران و بازنشستگان شهرداری آبادان حقوق خود را مطالبه کردند

آبادان - ایرنا - ۱۰۰ نفر از بازنشستگان و کارگران شهرداری آبادان روز شنبه با تجمع مقابل ساختمان مرکزی این شهرداری خواستار پرداخت حقوق و دیگر مطالبات خود شدند.

به گزارش ایرنا این افراد اظهار داشتند: شهرداری آبادان با وجود وعده داده شده مبنی بر پرداخت حقوق و حق سنوات کارگران و بازنشستگان این شهرداری در پایان هر ماه ، تاکنون ۲ ماه مطالبات و حق سنوات ۲۰۰ نفر از بازنشستگان را پرداخت نکرده است.

آنها اظهار داشت: در چهار ماه گذشته فقط ۲ ماه مطالبات بازنشستگان پرداخت شده و شهرداری در پرداخت ۲ ماه دیگر تعلل کرده است. بازنشستگان شهرداری آبادان هر ماه مستمری بازنشستگی خود را با تاخیر دریافت می‌کنند و مشکلاتی در زمینه بیمه درمان مستقیم و تکمیلی خود نیز دارند.

جمعی از کارگران تجمع کننده شهرداری آبادان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: کارگران این شهرداری فقط پایه حقوق فروردین، اردیبهشت و خردادماه را دریافت کرده  و حقوق تیر و مرداد را نیز هنوز دریافت نکرده اند.

آنها افزودند: علاوه بر حقوق، حق بیمه کارگران نیز به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.

این کارگران گفتند: بیشتر کارگران یک ماه حقوق و ۲ ماه اضافه کار از شهرداری آبادان طلب دارند این در حالی است که آنان در گرمای طاقت فرسای آبادان خدمت می کنند. شهرداری آبادان با پرداخت نکردن حقوق و مطالبات کارگران انگیزه ادامه کار را از آنان گرفته است.

آنان افزودند:حدود ۲ هزار نفر کارگر شاغل در شهرداری آبادان چند ماه است که حق بیمه آنها پرداخت نشده است .

مدیر روابط عمومی شهرداری آبادان در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مطالبات و حق سنوات کارکنان بازنشسته شهرداری آبادان ۲ ماه به تاخیر افتاده که شهرداری پیگیر اخذ  عوارض از سایر ارگان‌هاست تا این مطالبات پرداخت شود.

جواد نوروزی افزود: با تلاش شهردار و اعضای شورای شهر تا پایان ماه جاری مبلغی به حساب بازنشستگان شهرداری آبادان واریز خواهد شد.

وی در خصوص مطالبات کارگران شهرداری آبادان نیز گفت: در برخی مناطق یک ماه حقوق به همراه یک ماه اضافه کار و در برخی مناطق نیز یک ماه حقوق و ۲ اضافه کار به کارگران شهرداری پرداخت نشده است که در چند روز آینده حق اضافه کار به حساب کارگران این شهرداری واریز خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =