علوم پزشکی همدان: دانش آموزان از ماسک فیلتردار استفاده نکنند

همدان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: دانش‌آموزان به هیچ وجه از ماسک فیلتردار استفاده نکنند چرا که به علت ضرورت استفاده طولانی مدت ماسک در مدرسه، آنها دچار سرگیجه و تنگی نفس می‌شوند و این علاوه بر آسیب به سلامت دانش‌آموز، یادگیری او را نیز مختل می‌کند.

رشید حیدری مقدم روز شنبه در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: حضور نیافتن مادران باردار در مدرسه باید بخشنامه شود همچنین برای پیشگیری از هر تجمعی درخواست می شود همه کلاس های فوق برنامه و ورزش صبحگاهی لغو شود.

وی از مسوولان آموزش و پرورش خواست تا اطلاع رسانی کامل از خوداظهاری سلامت دانش آموزان صورت گیرد و افزود: نگرانی علوم پزشکی سلامت فرهنگیان و دانش آموزان است بنابراین افرادی که علائمی دارند باید در سایت سلامت خود اظهاری کنند تا همان روز با آنها همکاران ما تماس می‌گیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: هر یک از دانش‌آموزان، معلمان یا کارکنان مدارس که بیماری های زمینه ای نظیر آسم، تنگی نفس و نقص سیستم ایمنی دارند به طور حتم نباید در مدارس حضور یابند.

حیدری مقدم اضافه کرد: همچنین مُهر، سجاده، تسبیح و چادر باید شخصی به همراه داشته باشند و همراه آوردن وسایل الکترونیکی، کتاب و جزوه های کمک آموزشی به حداقل ممکن برسد.

وی با بیان اینکه باید سطل زباله مناسب در مدارس وجود داشته باشد ادامه داد: از مدیران مدارسی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند درخواست می شود تا نقص‌ها برطرف نشده است، از طریق فضای مجازی کلاس را برگزار کنند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تنها ۲ استان همدان و کردستان در کشور در شرایط غیرهشدار کرونایی قرار دارند و مابقی استان‌ها در شرایط هشدار یا قرمز هستند.

حیدری مقدم افزود: در حال حاضر شهرستان بهار دارای وضعیت سفید، همدان، اسدآباد، فامنین، کبودراهنگ و ملایر وضعیت زرد و تویسرکان، رزن و نهاوند در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

وی اضافه کرد: در ۲۰۰ روز گذشته که از شیوع ویروس کرونا در همدان می گذرد تاکنون به طور میانگین آزمایش کرونا ۱۹ بیمار در روز مثبت شده است و روزانه ۲.۵ نفر به علت ابتلا به کرونا در این استان جان باختند. 

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در این جلسه گفت: در ۲ هفته گذشته بازرسی را گسترش داده ایم و در اماکنی که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی اعتنا بودند از طریق فرماندار آن شهرستان تذکر داده شد.

سردار مهدی فرجی افزود: طبق بررسی های صورت گرفته ۱۰۰ درصد دانش‌آموزان از ماسک استفاده می‌کنند اما اندازه برخی از ماسک‌های مورد استفاده، با صورت دانش‌آموز تناسب ندارد.

وی بیان کرد: نگرانی‌هایی از شیوع کرونا در برخی از شهرستان های جنوبی وجود دارد و در آرامستان یک از شهرستان‌ها آیین تشییع و تدفین جنازه با حضور یش از یک‌هزار نفر برگزار می‌شود.

به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ۲۱ شهریور امسال ۳۹۷ هزار و ۸۰۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۲ هزار و ۹۱۳ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =