۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84035738
۰ نفر

برچسب‌ها

جمعی از پیشکسوتان ورزشی خراسان رضوی تجلیل شدند

مشهد- ایرنا- تعدادی از پیشکسوتان ورزشی خراسان رضوی در رشته‌های جودو، کشتی، فوتبال، دو و میدانی و هندبال در نشست روز شنبه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد تجلیل شدند.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم گفت: پیشکسوتان از پایه‌های ورزش استان هستند و باید در فضای میدانی هم نقش‌آفرینی کنند.

محمدرضا حیدری افزود: در زمان فعالیت پیشکسوتان شرایط متفاوت از حال و بر پایه علاقه بود و مسائل اقتصادی مطرح نبود لذا پیشکسوتان باید پیوسته در تعامل و ارتباط با نسل جوان باشند و جوانان باید بدانند  در ورزش حرف اول را منش قهرمانی و پهلوانی می‌زده، چیزی که امروز جای خالی آن حس می‌شود.

وی ادامه داد: حوزه اخلاق، جوانمردی، فتوت و مردانگی محور ورزش می‌باشد که نسبت به گذشته کمرنگ شده است.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرداری باید در تدوین خاطرات پیشکسوتان و بزرگان ورزشی در قالب مطالعات شفاهی اقدام کند تا به عنوان اثری ماندگار در راستای اصلاح فرهنگ و اخلاق ورزشی مورد استفاده قرار گیرد.

امروز در صد و هفتاد و یکمین نشست کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد از حسین بامشکی پیشکسوت رشته کشتی، اصغر دهقان پیشکسوت رشته جودو و مهدی قیاسی پیشکسوت رشته فوتبال قدردانی شد.
همچنین در این نشست از زهرا صدراتی پیشکسوت رشته دو و میدانی و مهری لواسانیان پیشکسوت رشته هندبال تجلیل شد.
در این نشست لوایح تغییر نام‌های تکراری برخی معابر سطح شهرو نامگذاری معابر فرعی به نام شهدا و نامگذاری یک میدان به نام آتش‌نشانان بررسی شد.
بیش از ۲۰۰ پیشکسوت ورزشی در خراسان رضوی شناسایی شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =