۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1036
کد خبر: 84035720
۰ نفر

برچسب‌ها

ایمن سازی محور نوشهر شتاب می‌گیرد

نوشهر- ایرنا - ایمن سازی محور نوشهر با وعده حذف ۲ بریدگی و تبدیل آن به دوربرگردان تا پیش از فرارسیدن فصل سرما توسط مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران شتاب می‌گیرد.

به گزارش ایرنا ، عباسعلی نجفی مدیرکل راهداری مازندران امروز شنبه در نشست بررسی مشکلات مربوط به حوزه راه در فرمانداری نوشهر گفت که با وجود محدودیت های مالی دولت ، بزودی مشکل بریدگی ۲ نقطه از محورهای اصلی این شهرستان یعنی جاده پرتردد نوشهر - رویان و کمربندی نوشهر- چالوس به دوربرگردان تبدیل می شود.

وی افزود : ایمن سازی پنج بریدیگی با استفاده از تجهیزات سیستم چشمک زن ، خط کشی محورهای اصلی ، فرعی و  روستایی ، نصب تابلو و علائم هشدار دهنده و تخصیص یک دستگاه گریدر، نصب باکس در پیچ های خطرناک جاده ای ، نصب نیوجرسی به طول حدود ۱۰ کیلومتر در جاده نوشهر - رویان ، خط کشی به طول حدود ۳۰ کیلومتر در جاده های روستایی و حذف نقاط حادثه خیز در مناطقی از جاده کجور هم تا پیش از فراررسیدن فصل سرما انجام خواهد گرفت.

نجفی از رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نوشهر خواست تا تحقق مصوبات جلسه را به صورت جدی پیگیری کند.

سرپرست فرمانداری نوشهر نیز در این نشست ضمن ابراز نگرانی از وضعیت خطرساز بودن برخی مسیرهای محورهای ارتباطی منطقه ، گفت : براساس گزارش پلیس راه کناره ، سالانه حوادث مرگبار رانندگی در برخی از محورهای پرتردد بویژه در نقطه "ایران - ژاپن " در مسیر نوشهر - رویان و یا نرسیده به سی سنگان رخ می دهد و باید برای ایمن سازی این نقاط در این شهرستان تدابیری اندیشیده شود.

سعید یزدانی تعداد بریدگی های موجود در مسیرهای کمربندی نوشهر - چالوس و نوشهر - رویان را حدود ۲۰ نقطه اعلام کرد و گفت که براساس گزارش ها از این تعداد ۱۵ بریدگی غیر استاندارد و حادثه خیز است و باید برای اصلاح و ایمن سازی آنها اقدام اساسی صورت گیرد.

وی ، دپوی زباله در فضای پل های زیرگذر را از دیگر معضلات مربوط به این بخش ذکر کرد و ادامه داد : طبق بازدید های به عمل آمده از پنج پل زیرگذر مشاهده شده که این مکان ها تبدیل به دپوی زباله شده و متاسفانه هیچ نظارتی برای شناسایی افراد متخلف تخلیه کننده این زباله ها و نیز جمع آوری آن نمی شود.

سرپرست فرمانداری نوشهر با اشاره به سخت گذر و حادثه خیز بودن جاده کوهستانی بخش کجور نوشهر نیز گفت :  این بخش با برخورداری از ۶۷ نقطه روستایی و ۲ نقطه شهری در طول سال دارای جمعیت متغییر و ثابت است و با توجه به  افتتاح طرح طرح گازرسانی به روش  سی ان جی در سه سال گذشته برای شهرهای پول و کجور تامین گاز برای هزار و ۴۰۰ مشترک از طریق ۶دستگاه تریلر دچار مشکلات عدیده ای می شود.

وی افزود : تامین گاز برای این دو شهر در فصل زمستان به علت وجود پیچ های غیر استاندارد و نیز لغزندگی جاده به خاطر ریزش برف دچار اختلال می شود که نیاز است در این زمینه اقداماتی صورت گیرد.

بر اساس گزارش های رسمی در مسیر منطقه دوآب به منطقه کدیرسر بخش کجور نوشهر که حدود ۷۵ کیلومتر طول دارد دستکم ۱۴ پیج خطرناک و حادثه خیز شناسایی شده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان نوشهر ابراز امیدواری کرد با وعده ای که مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران داده ، بخشی از مشکلات مربوط به حوزه  راه در این شهرستان حل شود .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =