۱۶۳ هزار نفر در خراسان رضوی پیرامون کرونا مشاوره دریافت کردند

مشهد- ایرنا- افزون بر ۱۶۳ هزار نفر از مردم خراسان رضوی از طریق تماس با سامانه ۱۹۱ دانشگاه علوم پزشکی مشهد در باره کرونا راهنمایی و مشاوره دریافت کردند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دبیر قرارگاه مرکزی مبارزه با کرونا در این دانشگاه گزارش ‌داد: بیش از  ۱۱۳ هزار تماس از این تعداد مربوط به موج اول شیوع کرونا و بقیه در زمان موج دوم شیوع این ویروس بود.
دکتر حمید رضا رحیمی افزود: به‌طور متوسط روزانه یک هزار نفر با سامانه تلفنی ۱۹۱ در ارتباط هستند و از مشاوران مستقر در پشت خطوط این سامانه راهنمایی لازم را دریافت می کنند.
وی ادامه داد: مردم اگر دچار کوچکترین شکی پیرامون کرونا شدند قبل از هر اقدامی باید با سامانه تلفنی ۱۹۱ تماس بگیرند و راهنمایی لازم را از کارشناسان این سامانه دریافت کنند و مراجعه مستقیم به بیمارستان‌ نداشته باشند، چراکه آسیب زا است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سامانه تلفنی ۱۹۱ همه ‌روزه از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه تا ۲۴  و در سه نوبت کاری با ۲۷ نفر پاسخگوی سوالات مربوط به کرونا است.
۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

طبق آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۹۹ هزار و ۹۴۰ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ تن در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۲۳ هزار و ۲۹ نفر رسیده است. 

همچنین تاکنون ۳۴۴ هزار و ۵۱۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =