زائرسرای آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه برپا می‌شود

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: مجتمع خدمات رفاهی امام رضا (ع) ویژه اتباع پاکستانی آبان ماه امسال در مرز میرجاوه استان سیستان و بلوچستان به همت آستان قدس رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

استانداری خراسان رضوی روز شنبه به نقل از محمدصادق براتی در جریان بازدید وی از پروژه مجتمع بین‌راهی حضرت امام رضا (ع) در مرز میرجاوه گزارش داد: پیش از این در مسیر مرز میرجاوه تا زاهدان هیچگونه امکاناتی برای استقبال از زائران پاکستانی مشتاق زیارت اهل بیت (ع) وجود نداشت. 

وی افزود: طی سال‌های اخیر به همت آستان قدس رضوی، ستاد اربعین حسینی و خیران مردمی، امکاناتی برای تسهیل ورود زائران پاکستانی در مرز میرجاوه فراهم شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مجتمع خدمات رفاهی امام رضا (ع) در زمینی به مساحت ۶ هکتار با زیربنای پنج هزار و ۱۰۰ مترمربع در مرز میرجاوه برپا شده است.

وی گفت: این مجتمع بین‌راهی با امکاناتی نظیر نمازخانه، سالن غذاخوری، محل استراحت، استحمام و همچنین درمانگاه مجهز به امکانات بستری برای رفاه حال زائران توسط آستان قدس رضوی در حال ساخت است. 

براتی افزود: مجتمع خدمات رفاهی امام رضا (ع) همزمان با سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) آبان ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد. 

وی ادامه داد: سالانه حدود ۱۵۰ هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه برای تشرف به شهرهای زیارتی مشهد و قم و حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی وارد ایران می‌شوند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در این سفر همچنین طی دیدار با احمدعلی موهبتی استاندار سیستان‌ و بلوچستان در خصوص نحوه خدمت‌رسانی به زائران و تسهیل ورود آنان به کشور گفت و گو کرد. 

شهرستان میرجاوه استان سیستان و بلوچستان در ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی زاهدان واقع است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =