۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۴
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 84035652
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵ واحد مرغداری شیروان از گاز برخوردار شده‌اند

بجنورد - ایرنا - رییس اداره گاز شیروان گفت: تاکنون ۵۵ واحد از مرغداری‌های این شهرستان به شبکه گاز متصل شده‌اند.

علی‌نقی محمدی،  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعرفه گازرسانی به مرغداری ها مشابه بخش کشاورزی است که نرخ گازبها به ازای هر مترمکعب در زمستان، ۶۹۰ ریال و در تابستان، ۹۲۰ ریال محاسبه می شود.

وی گفت: با توجه به افزایش مصرف گاز مرغداری ها در زمستان، برای اینکه این بخش تولیدی متحمل هزینه های زیاد نشود، نرخ گازبهای آن کمتر از تابستان تعیین شده است.

محمدی افزود: اخیرا گازرسانی به سه واحد مرغداری این شهرستان نیز با اعتبار چهار میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال و همچنین گازرسانی به ۲ واحد کشت گلخانه ای با اعتبار ۲۴۰ میلیون ریال به اجرا درآمده است.

رییس اداره گاز شیروان در خصوص گازرسانی به روستاهای شیروان نیز گفت: اینک تمامی روستاهای این شهرستان، به جز روستای رشوانلو، که به دلیل نبود جاده دسترسی از خط انتقال گاز بی نصیب مانده است، به شبکه گاز سراسری وصل شده اند.

شهرستان شیروان ۹۰ واحد مرغداری دارد که هم اینک ۵۰ باب آن با ظرفیت تولید بیش از یک میلیون و ۲۶۶ هزار قطعه در چرخه فعالیت هستند.

میزان برخورداری مناطق شهری شیروان از گاز طبیعی ۱۰۰ درصد و نواحی روستایی ۹۸ درصد است.

این شهرستان ۵۳ هزار و ۲۶۹ مشترک گاز دارد که از این شمار ۲۶ هزار و ۶۲۹ خانوار شهری، ۱۶ هزار و ۸۲۶ مشترک روستایی و مابقی صنایع و واحدهای تولیدی و گلخانه هستند.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha