فرمانده سپاه بوشهر: شهدای فرهنگی مدال افتخار آموزش و پرورش هستند

بوشهر- ایرنا- فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: فرهنگیان و دانش‌آموزان در عملیات‌های مختلف دفاع مقدس همواره در گردان‌های خط شکن قرار داشتند و این رشادت‌ها و ایثارگری‌ها مدال افتخار آموزش و پرورش است.

به گزارش ایرنا، سردار علی رزمجو روز شنبه در نشست گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان بوشهر افزود: آموزش و پرورش تجلی انسان‌های تراز انقلاب اسلامی است و حسین فهمیده‌ها، شهید صافی‌ها و شهید حججی‌ها از آموزش و پرورش رشد کرده و دنیا را به زانو در آورده اند.

وی با بیان اینکه نظام تربیت و آموزش در اسلام و انقلاب اسلامی جایگاه رفیع و بلند مرتبه‌ای دارد، اظهار کرد: ریشه و پایه همه موفقیت‌های رخ داده در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و دفاعی در نظام تربیتی است.

رزمجو ادامه داد: همه ما از کلاس‌های درس آموزش و پرورش و سنگر مدرسه عبور کرده تا به جایگاه مدیریتی دست پیدا کنیم به همین دلیل اساس همه فعالیت‌ها نظام تربیتی است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ادامه داد: هماهنگی، همکاری و تعامل خوبی بین آموزش و پرورش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سطح کلان و در این استان وجود دارد.

رزمجو با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: سپاه پاسداران استان بوشهر بزودی یکهزار بسته نوشت افزار در بین دانش‌آموزان نیازمند استان بوشهر توزیع می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به رویکرد تربیتی آموزش و پرورش و بسیج، گسترش فعالیت‌های مشترک این دو نهاد فرهنگی، ضروری است.

علیمراد کرمی اظهارداشت: با توجه به وضعیت خاص شروع سال تحصیلی، برای اجرای فعالیت مدارس نیازمند همراهی و همدلی ارگان‌هایی همچون بسیج و سپاه پاسداران هستیم.

وی ادامه داد: بسیج فرهنگیان و دانش‌آموزی در سال‌های گذشته فعالیت‌های خوبی در این استان انجام داده‌اند و گسترش و توسعه این خدمات ضروری است.

کرمی اردوی راهیان نور را یکی از برجسته‌ترین فعالیت مشترک آموزش و پرورش و بسیج دانست و عنوان کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا بخشی از برنامه اعزام دانش‌آموزان دوره تحصیل متوسطه دوم در سال تحصیلی گذشته لغو شد که امیدواریم امسال با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بتوانیم این مهم را به سرانجام برسانیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تربیت رویکرد اصلی سند تحول بنیادین است و تلاش می‌شود زمینه اجرای این سند که نقشه راه آموزش و پرورش است، در مدارس استان عملیاتی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس افزود: با توجه به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور، در این سال تحصیلی فرصت بیشتری برای اجرای برنامه‌های با کیفیت تر است تا بتوان وظیفه خود را به شهدا و ایثارگران دفاع مقدس ادا کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به این که شبکه شاد به عنوان شبکه اختصاصی آموزش و پرورش بخشی از فرایند فعالیت مدارس است، امسال برای اجرای زنگ مقاومت و ایثار از این ظرفیت استفاده می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =