آخرین دستاوردهای صنعتی و تجهیزات فناوری نانو منتشر شد

تهران- ایرنا- آخرین دستاوردهای صنعتی در حوزه تولید محصولات و ساخت تجهیزات مرتبط با فناوری نانو ایران در ۶ جلد منتشر شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، پیشرفت این فناوری با هدف تولید ثروت و بهبود کیفیت زندگی مردم، موجب تولید محصولات صنعتی متنوع در زمینه‌های گوناگون شده است، در راستای معرفی محصولات صنعتی دارای گواهی‌نامه نانومقیاس ویرایش ششم کتاب محصولات و تجهیزات فناوری نانو به تفکیک حوزه‌های صنعتی مختلف در ۶ جلد منتشر شده است.

در این ۶ جلد مجموعه‌ای از آخرین محصولات دارای تأییدیه نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو به همراه تصاویر محصول، نام و اطلاعات مربوط به شرکت، محل تولید، مجوزها و تأییدیه‌ها معرفی شده‌اند، در مقدمه کتاب‌ها به تصویر کلی محصولات و بازار نانو در ایران پرداخته شده و آخرین آمار محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران، حجم بازار و صادرات این محصولات ارایه شده‌اند.

این مجموعه با عنوان محصولات و تجهیزات فناوری نانوی ساخت ایران در شش جلد و در حوزه‌هایساخت‌وساز، رنگ و رزین و لوازم‌خانگی،  حوزه سلامت، آب و محیط‌زیست، کشاورزی و نساجی،  حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، پلیمر و انرژی،  حوزه حمل‌ونقل و صنایع فلزی، حوزه نانومواد، نانوپوشش‌ها و نانوالیاف، حوزه تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی منتشر شده است، درجلد ششم این کتاب علاوه‌بر معرفی تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی ساخت ایرانی، برنامه حمایتی ستاد نانو از ساخت و ارتقای تجهیزات و ماشین‌آلات مرتبط با فناوری نانو شرح داد شده است. ، بخش پایانی این کتاب نیز به معرفی شرکت‌های این حوزه اختصاص دارد.

کتاب محصولات فناوری نانو از آذر سال ۹۳، هر ساله منتشر می شود که به معرفی آخرین محصولات و تجهیزات مرتبط با فناوری نانو ساخته شده کشور پرداخته شده است.

این کتاب به صورت الکترونیکی نیز در پایگاه اطلاع رسانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو قابل دسترسی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha