۱۰ هزار دانشجو وام ۱۵ میلیون تومانی دستیاری می‌گیرند

تهران- ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وام ۱۵ میلیون تومانی به ۱۰ هزار دانشجوی دوره دستیاری، رزیدنتی و دکتری تخصصی (Ph.D) تعلق می‌گیرد.

بهروز رحیمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه ایرنا افزود:  ثبت نام برای دریافت وام دستیاری به صورت الکترونیکی و اینترنتی از طریق سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک تا دو هفته آینده صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با تفاهم با بانک قرض الحسنه مهر این وام با کارمزد ۴ درصد، بازپرداخت ۳۶ ماهه و دوره تنفس هشت ماه تا یک سال بسته به زمان فراغت از تحصیل دانشجویان، پرداخت می شود.

به گفته او صندوق رفاه در روزهای آینده آیین نامه اجرایی پرداخت وام دستیاری را ابلاغ میکند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به مدارک و شرایط لازم برای ثبت نام وام دستیاری تصریح کرد: دانشجویان برای دریافت این وام به یک ضامن با حداقل ضمانت ها نیاز دارند و باید برای یک بار به نزدیک ترین شعبه بانک قرض الحسنه مهر مراجعه کنند.

رحیمی گفت: دانشگاه های علوم پزشکی پس از ثبت نام دانشجویان اسامی را به صندوق رفاه اعلام و سپس صندوق نیز اسامی را به شعبه های بانک اعلام می کند.

تکمیل ۴۹ طرح خوابگاهی نیمه کاره با کمک خیرین سلامت

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در ادامه به حضور و کمک خیرین سلامت برای تکمیل و ساخت طرح های خوابگاهی برای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد و گفت: تمرکز و توجه ویژه خیرین به ساخت خوابگاه های دانشجویی و نگاه این قشر باعث رقم خوردن رویدادهای مثبتی در این حوزه خواهد شد.

وی با اشاره به جلسه های مستمر با خیرین سلامت به منظور تکمیل طرح های خوابگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: بر اساس نتایج تازه ترین جلسه با خیرین سلامت، مقرر شد که ۴۹ طرح خوابگاه نیمه کاره با ظرفیت ۲۰ هزار دانشجو تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: این خوابگاه ها در سراسر کشور پراکنده هستند اما اولویت با خوابگاه های واقع در مناطق محروم و خوابگاه های متاهلی است. در این زمینه تفاهم نامه هایی میان خیرین، دانشگاه ها و صندوق رفاه برای تامین منابع به امضا رسیده است.

به گفته رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، این صندوق هزینه های مورد نظر و جدول زمان بندی آغاز و پایان طرح ها را تهیه کرده و در اختیار خیرین می گذارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha