رییس انجمن پارادوومیدانی: احتمال افزایش سهمیه پارالمپیک وجود دارد

تهران- ایرنا- رییس انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین گفت: نهم مهرماه مسابقات رکوردگیری در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار می‌شود و ملاک اعزام به مسابقات بین‌المللی رسیدن به حد نصاب نفر سوم جهانی است.

«بهمن رضایی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ضرورت انجام مسابقات رکوردگیری اظهار داشت: یکی از لازمه‌های اعزام ورزشکارای رشته پارادوومیدانی به مسابقات خارج از کشور رسیدن به حدنصاب لازم است. برای این اعزام، رسیدن به رکورد نفر سوم جهانی را تعیین کردیم و هر ورزشکاری به این رکورد برسد بدون شک به مسابقات گزینشی اعزام خواهد شد. البته تا کنون زمان مسابقه‌های گزینشی پارالمپیک توکیو مشخص نشده است.

وی افزود: برخی از ورزشکاران پارالمپیکی در رشته دوومیدانی از زمان برگزاری مسابقات رکوردگیری گلایه دارند. در این زمینه باید بگویم آنان نیز به خوبی می‌دانند که مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب متعلق به فدراسیون دوومیدانی است و تقویم مسابقات آن پر می‌باشد. این فدراسیون از ما برنامه خواسته که تاریخ نهم مهر را ارائه کردیم چون در این تاریخ مسابقه‌ای در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار نخواهد شد.

رییس انجمن پارادوومیدانی گذری بر مسابقات گزینشی پارالمپیک توکیو زد و گفت: قرار بود این مسابقات اسفند سال گذشته در کشور امارات متحده عربی برگزار شود اما به دلیل شیوع و فراگیری کرونا در سطح جهان لغو شد. هر زمانی که مسوولان این مسابقات برای ما دعوتنامه ارسال کنند،  بنا به رکوردهای موجود ورزشکاران، تصمیم به اعزام آنان خواهیم گرفت. درست است تا کنون چندین سهمیه در این رشته برای ایران کسب شده است اما اگر ورزشکاری بتواند رکورد لازم را کسب کند بی تردید تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار خواهد گرفت و به پارالمپیک توکیو اعزام می‌شوند.

رشته پارادوومیدانی تا کنون ۱۳ سهمیه پارالمپیک کسب کرده است که از این تعداد ۱۲ سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه برای زنان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha