دستگاه‌های فرهنگی گنبد برای جوانان در فضای مجازی محتوا تولید کنند

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به تداوم شیوع بیماری کرونا و خانه‌نشینی نوجوانان و جوانان همراه با گذران بیشتر وقت در فضای مجازی، برلزوم تولید محتوای مناسب این قشر توسط دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد تاکید کرد.

عبدالقدیر کریمی روز شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان گنبدکاووس با موضوع فضای مجازی و سلامت جوانان، از کم توجهی و ارائه ندادن گزارش اقدامات درحوزه فضای مجازی توسط برخی مدیران و دستگاه‌های فرهنگی گنبدکاووس گلایه کرد و گفت: این دستگاه‌ها نباید نسبت به مسائل و مشکلات جوانان بی‌تفاوت باشند.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی گنبدکاووس با همکاری انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد باید ظرفیت‌های پنهان حوزه جوانان را شناسایی و در موضوعات اصلی این حوزه مانند مسکن، ازدواج و گذران سالم اوقات فراغت ورود کنند.

کریمی ادامه داد: بسیاری از اساتید دانشگاه‌های گنبدکاووس در حوزه جوانان صاحب نظر هستند که می‌توان از ظرفیت فکری آنان در کنار سمن‌ها برای تولید برنامه‌های محتوایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی برای جوانان استفاده کرد.

همچنین رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس نیز در این نشست اظهار داشت: محتوای عمده فضای مجازی مورد استفاده جوانان از بیرون مرزها و با هدف تاثیرگذاری بر روح و روان این قشر تولید می‌شود که دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی باید بیشتر از گذشته در مدیریت تولیدات محتوایی این فضا ورود کنند.

حجت الله یوسفی با تاکید بر اینکه فضای مجازی علاوه بر مزایای فراوان، آسیب‌های زیادی هم به دنبال دارد از دستگاه‌های اجرایی خواست در کنار سمن‌ها همکاری بیشتری برای ارائه آموزش‌ استفاده درست از فضای مجازی داشته باشند و همچنین برنامه‌های مدونی برای جوانان و نوجوانان در این رابطه ارائه دهند.

شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس در شرق استان گلستان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =