مهابادی‌ها در ۸ مرکز نیکوکاری به استقبال جشن عاطفه‌ها رفتند

مهاباد- ایرنا- مسوول توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: همزمان با جشن "شور عاطفه‌ها" هشت مرکز نیکوکاری در این شهرستان کمک‌های مردمی را دریافت می‌کنند.

رحمان رشیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال این جشن همزمان با سراسر کشور از امروز ۲۲ شهریور آغاز شده و تا ۱۱ مهر در مدارس و هشت پایگاه‌ ویژه این جشن تداوم خواهد داشت. 

وی در خصوص راه‌اندازی پایگاه جمع‌آوری کمک‌های دانش‌آموزی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، این موضوع طی جلسه‌ای با مدیران آموزش و پرورش مهاباد بررسی و در روزهای آینده نحوه مشارکت دانش‌آموزان در جشن شور عاطفه‌ها مشخص می‌شود.

مسوول توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: نیکوکاران می‌توانند علاوه بر وجه ‌نقد، اقلام موردنیاز دانش‌آموزان را که شامل پوشاک دخترانه و پسرانه و انواع نوشت‌افزار است در قالب جشن "شور عاطفه‌ها" تحویل مراکز نیکوکاری دهند تا در سال تحصیلی جدید در اختیار نیازمندان قرار گیرد. 

وی اضافه کرد: خیران می‌توانند وجه نقد خود را با شماره حساب بانک ملی ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه پرداخت ۸۸۰۲۳۷۵۵۸ و یا به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۲۳۱۰ کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز کنند.

رشیدی افزود: از زمان بازگشایی مدارس تاکنون ۴۷۴ بسته آموزشی بین مددجویان این شهرستان شامل کیف و لوازم‌التحریر دانش‌آموزی به ارزش هر کدام ۲ میلیون ریال توزیع شده است.

وی اضافه کرد: هزینه خرید این بسته‌های آموزشی دانش‌آموزی توسط خیّران این شهرستان تامین و همزمان با بازگشایی مدارس بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد تا دانش‌آموزان برای شروع سال تحصیلی جدید آماده حضور در کلاس‌های درس باشند.

مسوول توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) مهاباد گفت: سال گذشته در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها یک میلیارد و سه میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی در این شهرستان جمع‌آوری شد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون بیش از ۸۰۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مناطق شهری و روستایی و ۲۲۰ دانشجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان قرار دارند.

جشن عاطفه‌ها که امسال با عنوان شور عاطفه‌ها برگزار می‌شود رویدادی است که همه‌ساله در نیمه دوم شهریورماه و در آستانه بازگشایی مدارس با هدف کمک به ادامه تحصیل دانش‌آموزان نیازمند و گسترش فرهنگ انفاق، احسان و دستگیری از نیازمندان در سراسر کشور برای جمع‌آوری کمک‌ها و هدایای مردمی و سپس توزیع آنها در بین دانش‌آموزان نیازمند در کل کشور اجرا می‌شود.

بر همین اساس امدادگران با هدف به اجابت رساندن حس همدلی بی‌نظیر مردم، مسوولیت به انجام رساندن وظیفه جمع‌آوری و توزیع هرچه سریع‌تر هدایای مردم نیکوکار را در میان دانش‌آموزان نیازمند به نحوی که همه فرزندان این مرز و بوم در مسیر تعلیم و تربیت قرار گیرند و موجبات رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه نسل نو بیش از پیش فراهم گردد، برعهده دارند.

پنج هزار و ۲۴۰ خانوار مهابادی هم‌اکنون با ۱۲ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

مهاباد ۲۴۷ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha