پیش‌بینی برداشت یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم زعفران در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان گفت: امسال یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم زعفران در لرستان برداشت می‌شود که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش برداشت محصول خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا ، "علیرضا احمدوندی" روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان لرستان سه هزار و ۷۰ هکتار می‌باشد که ۱۴ هزار تن محصول از این سطح برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۸۰ هکتار زعفران در لرستان کشت شده، افزود: امسال یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم زعفران در لرستان برداشت می‌شود که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش محصول را شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد:در بخش گلخانه و کشت گیاهان دارویی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

معاون باغبانی جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: کاشت زعفران به دلیل آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز استان لرستان در همه شهرهای استان انجام می‌شود.

به گفته وی شرایط مناسب آب و هوایی در لرستان برای کشت زعفران اگر با حمایت دولت از کشاورزان انجام گیرد می تواند ظرفیتی بزرگ برای تحول اقتصادی در استان و ایجاد اشتغال داشته باشد.

کارشناسان معتقدند امکان بهره برداری طولانی مدت با یک بار کاشت، عدم نیاز به ماشین آلات و ادوات خاص، امکان کاشت در اراضی کوچک از مزایای کشت زعفران است.

سودآوری زعفران ۱۰برابر کشت گندم است و باتوجه به نیاز کم این محصول به آب و همچنین قابلیت کاشت در زمین های غیرقابل کشت، کشاورزان می توانند با کسب آگاهی از نحوه کاشت، داشت و برداشت به کشت این محصول پررونق روی آورند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha