انصارالله: عادی‌سازان روابط با رژیم صهیونیستی هزینه سنگینی پرداخت می‌کنند

تهران-ایرنا- دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای جمعه شب ضمن محکوم کردن اقدام بحرین برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کشورهایی که با تل‌آویو روابط برقرار می‌کنند، نماینده مردمشان نیستند و روزی هزینه سنگین آن را خواهند پرداخت.

به گزارش ایرنا از المیادین، در بیانیه دفتر انصارالله آمده است که این جنبش نسبت به اعلام عادی‌سازی بحرین و دشمن اسرائیلی متعجب نشده است.

این بیانیه اعلام کرد که پیوستن علنی بحرین به قطار کشورهای عادی‌ساز روابط با رژیم صهیونیستی یک اقدام تشریفاتی برای رژیم‌هایی است که در سرسپردگی و قیمومیت آمریکا روزگار می‌گذرانند.

وی تصریح کرد: رژیم‌هایی که شتابان به سوی عادی‌سازی گام برمی‌دارند، نماینده مردمشان نیستند و روزی هزینه سنگین این کار را خواهند پرداخت.

در ادامه این بیانیه آمده است: آرمان ملت فلسطین از زیر بار رژیم هایی راحت شده است که همواره به طور مخفیانه به آنان خنجر خیانت زده‌اند و امروز آنها علناً در مورد [عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی] صحبت می کنند.

انصارالله در پایان اعلام کرد: ما در کنار مردم بحرین در تلاش آنها برای بازگرداندن کرامت و حاکمیت کشورشان و رهایی از شر رژیم خیانتکار ایستاده‌اییم.

محمد علی الحوثی رییس شورای سیاسی یمن نیز در این باره گفت که آنچه [در خصوص عادی‌سازی روابط جریان دارد، خیانت و جنایت در حق شهیدان و فلسطین و مقدسات آن است.

با این که تنها ساعتی از خبر عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی می‌گذرد، اما در این مدت این اقدام با واکنش تند بسیاری از گروه‌های فلسطینی و دیگر کشورها روبرو شده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی را خیانت به قدس، فلسطین و مساله فلسطین و حمایت از جنایات این رژیم در حق ملت فلسطین دانست.

جنبش احرار فلسطین هم تاکید کرد که اعلام این توافق، صرفا پرده از واقعیت نظام بحرین برداشت و تمامی جهانیان در دهه‌های گذشته از حقیقت این نظام‌های زیردست که صرفا آلتی در دست آمریکا و رژیم صهیونیستی بودند، خبر داشتند.

این جنبش افزود: این توافق خفت‌بار موجب خواهد شد تا فلسطینیان سریع‌تر از قبل درپی تحقق آشتی و وحدت ملی و بهبود اوضاع داخلی خود و بکارگیری تمامی توان خود برای مقابله با عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی و عادی کنندگان روابط با این رژیم و شکست طرح‌ها و برنامه‌های آنان باشند.

سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) نیز از این اقدام بحرین به عنوان خیانت به آرمان ملت فلسطین یاد کرد.

جمعیت الوفاق بحرین با خیانت بار دانستن اقدام این کشور برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: موضع رژیم آل خلیفه برای عادی‌سازی روابط با رژِیم اسرائیل مشروعیت ندارد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز اعلام کرد که این اقدام بحرین برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بیانگر اصرار منامه بر اجرای بندهای "معامله قرن" است که به دنبال نابودی آرمان فلسطین است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه از عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد.

براساس بیانیه مشترک رهبران آمریکا، بحرین و رژیم صهیونیستی، آنها در مورد "ایجاد روابط کامل دیپلماتیک میان اسرائیل و پادشاهی بحرین" توافق کرده‌اند.

ترامپ خبر موافقت بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل را پس از تماس تلفنی با حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی توییتری اعلام کرد.  خبر عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی چند روز پس از آن روی می‌دهد که درخواست فلسطین برای گنجانده شدن بندی در نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب برای مخالفت با عادی سازی امارات با رژیم صهیونیستی به علت اعتراض بحرین حذف شده بود.

منابع صهیونیستی فاش کردند روابط میان بحرین و اسرائیل از ۲۵ سال پیش آغاز شده و مخفیانه در جریان بوده است.

رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مرداد نیز با انتشار بیانیه‌ای مشترک، رسماً از عادی‌سازی روابط میان خود خبر دادند، اقدامی که بازتاب بسیاری منفی در جهان اسلام داشته و مردم مسلمان و دولت برخی کشورهای منطقه را خشمگین کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار جهان