۵۸ هزار و ۹۳۰ نفر در حوزه انتخابیه غرب گلستان رای دادند

گرگان - ایرنا - معاون سیاسی استاندار و رییس ستاد انتخابات گلستان گفت: در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب گلستان ۵۸ هزار و ۹۳۰ نفر معادل ۲۹.۶۵ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند.

به گزارش ایرنا در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که اسفند پارسال برگزار شد ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در حوزه غرب گلستان شرکت کرده بودند که آمار امروز حدود ۵۰ درصد نسبت به آن زمان کاهش دارد.

عبدالرضا چراغعلی در ستاد انتخابات گلستان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز جمعه در شهرستان کردکوی ۴ هزار و ۶۶۹ برگه اخذ رای، در بندرگز ۳ هزار و ۴۳۹ تعرفه، در بندرترکمن ۲۷ هزار و ۲۰۶ برگه اخذ رای و در گمیشان ۲۳ هزار و ۶۱۶ تعرفه مصرف شد که در واقع شمار رای دهندگان را بیان می‌کند.

رییس ستاد انتخابات گلستان گفت که شمارش آرا در حال انجام است و نتایج انتخابات پس از تایید نهایی وزارت کشور اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: بر اساس اطلاعات و آمار بررسی شده، در این دور از انتخابات ۵۱ درصد زنان و ۴۹ درصد مردان مشارکت داشتند و سن ۲۷ درصد شرکت کنندگان بین ۲۵ تا ۴۵ سال بود.

چراغعلی اضافه کرد: همچنین ۲۵ نفر از شرکت کنندگان بین ۸۵ تا ۹۴ سال سن داشتند و مسن‌ترین رای دهنده هم پیرمرد ۹۵ ساله بندرترکمنی بود.

وی یادآور شد: در این دوره از انتخابات در حوزه غرب گلستان ۱۹۸ هزار و ۷۱۲ نفر واجد شرایط رای دادن بودند.

منابع غیررسمی از پیروزی عبدالجلال ایری در دور دوم انتخابات غرب استان گلستان خبر می دهند ولی هنوز نتیجه قطعی اعلام نشده است.

به گزارش ایرنا در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان شامل شهرهای کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا، انتخابات به دور دوم کشیده شد.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

در انتخابات دوم اسفند پارسال ۱۲۹ کاندیدا برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه گلستان خود را در معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن قرار دادند که ۷۱ هزار نفر از رای دهندگان رای اولی بودند.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه ۲۱ شهریور برگزار شد.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =