جنبش جهاد اسلامی: توافق بحرین و رژیم صهیونیستی ناشی از سرسپردگی آل خلیفه به آمریکاست

تهران-ایرنا- «داوود شهاب» مسؤول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن محکوم کردن توافق بحرین و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط اظهار کرد که این توافق نشان دهنده سرسپردگی رژیم آل خلیفه به آمریکاست.

به گزارش ایرنا، شهاب به المیادین گفت: بحرین و شاه این کشور به دستورات و اوامر آمریکایی عمل می‌کنند.

این مسؤول جنبش جهاد اسلامی افزود:به دنبال این که اتحادیه عرب حامی خروج از اجماع کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل بود، این توافق هم حالا یک شکست و انحطاط سیاسی جدید و مورد پیش‌بینی بود.

انصارالله یمن

-"محمد عبدالسلام" سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز پیشتر در واکنش به عدم محکومیت عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی در اتحادیه عرب گفت که این اتحادیه به سازمان کوچک وابسته به آمریکا تبدیل شده است.

پیش‌تر «مهند عکلوک» سفیر فلسطین در اتحادیه عرب اعلام کرده بود که در جدول کاری نشست مجازی وزیران خارجه عرب، بندی در خصوص بیانیه سه جانبه آمریکا، امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی و مخالفت با عادی سازی روابط گنجانده شده بود که با مخالفت برخی کشورهای عربی مواجه و حذف شد.

الوفاق

جمعیت الوفاق بحرین با محکوم کردن اقدام این کشور برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، جمعه شب اعلام کرد: موضع رژیم آل خلیفه برای عادی‌سازی روابط با رژِیم اسرائیل مشروعیت ندارد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز اعلام کرد که این اقدام بحرین برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بیانگر اصرار منامه بر اجرای بندهای "معامله قرن" است که به دنبال نابودی آرمان فلسطین است.

ساف

سازمان آزادیبخش فلسطین نیز از این اقدام بحرین به عنوان خیانت به آرمان ملت فلسطین یاد کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه از عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد.

براساس بیانیه مشترک رهبران آمریکا، بحرین و رژیم صهیونیستی، آنها در مورد "ایجاد روابط کامل دیپلماتیک میان اسرائیل و پادشاهی بحرین" توافق کرده‌اند.

ترامپ خبر موافقت بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل را پس از تماس تلفنی با حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی توییتری اعلام کرد.  خبر عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی چند روز پس از آن روی می‌دهد که درخواست فلسطین برای گنجانده شدن بندی در نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب برای مخالفت با عادی سازی امارات با رژیم صهیونیستی به علت اعتراض بحرین حذف شده بود.

منابع صهیونیستی فاش کردند روابط میان بحرین و اسرائیل از ۲۵ سال پیش آغاز شده و مخفیانه در جریان بوده است.

رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مرداد نیز با انتشار بیانیه‌ای مشترک، رسماً از عادی‌سازی روابط میان خود خبر دادند، اقدامی که بازتاب بسیاری منفی در جهان اسلام داشته و مردم مسلمان و دولت برخی کشورهای منطقه را خشمگین کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha