آتش‌سوزی تالاب میانگران ایذه مهار شد

اهواز-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه از مهار آتش‌سوزی در مراتع تالاب میانگران این شهرستان خبر داد.

احمد امیری جمعه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از ظهر امروز آتش در کاه و کلش باقی‌مانده از زمین‌های کشاورزی اطراف تالاب در حاشیه روستای میانگران شعله‌ور شد.

وی افزود: با ادامه آتش‌سوزی، مراتع و نیزارهای خشک کناره تالاب میانگران نیز شعله ور شد و به دلیل حجم زیاد آتش سوزی امکان نزدیک شدن نیروی انسانی به آن وجود نداشت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه ادامه داد: نیروهای حفاظت محیط زیست و آتش‌نشانی که از دقایق ابتدایی شروع آتش‌سوزی‌ در محل حادثه حضور داشتند ساعتی پیش موفق به مهار آتش شدند.

 وی در پایان گفت: در این حادثه حدود ۲ هکتار از مراتع خشک تالاب میانگران و بخشی از زمین‌های کشاورزی حاشیه آن طعمه آتش شدند.

تالاب میانگران که در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ به عنوان پناهگاه حیات وحش میانگران به تایید سازمان محیط زیست کشور رسید در شمال غربی استان خوزستان قرار دارد.

این تالاب با مساحتی حدود ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار در جنوب غربی کوهپایه زاگرس در فاصله یک و نیم کیلومتری شهر ایذه واقع شده است.

از مهم‌ترین گونه‌های جانوری در تالاب میانگران می‌توان طنجه، آنقوت، اردک نوک‌پهن، سرسبز، خوتکا، فلامینگو، گاو چرانک، لک لک سفید، لک لک سیاه، باکلان، سنقر و حواصیل خاکستری را نام برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =