جشنواره فیلم کرمان ۳۰ شهریور آغاز به کار می‌کند

کرمان - ایرنا - دبیر تخصصی نخستین جشنواره فیلم کرمان با اشاره به موافقت ستاد کرونا و دانشگاه علوم پزشکی کرمان به منظور برگزاری این جشنواره گفت: نخستین جشنواره فیلم کرمان روز یکشنبه ۳۰ شهریور همزمان با هفته دفاع مقدس افتتاح می شود و تا دوم مهر به مدت چهار روز ادامه دارد.

مجتبی دهقانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فیلم های بخش مسابقه و جنبی جشنواره فیلم کرمان در سالن نمایش اتاق بازرگانی و باغ موزه هرندی کرمان، در ۲ سانس صبح و عصر  و در ساعت های هشت تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه برای علاقه مندان به نمایش درمی آید.

وی بیان کرد: در حاشیه جشنواره کارگاه های آموزشی و جلسات نقد و بررسی فیلم ها توسط کارشناسان فیلم و سینما برای علاقه مندان به هنر هفتم برگزار می شود.

دبیر تخصصی نخستین جشنواره فیلم کرمان تصریح کرد: مراسم افتتاحیه، بزرگداشت روز ملی سینما. یادمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مراسم اختتامیه جشنواره در طول چهار شب از ساعت ۲۰ الی ۲۲ در محل باغ موزه هرندی کرمان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در طول برگزاری جشنواره تاکید کرد: مدعوین حتما قبل از ورود به مکان های برگزاری جشنواره در سامانه. salamat.gov.ir ثبت نام و هولوگرام مربوطه را دریافت کنند.  

دهقانی اظهار داشت: توزیع کارت های دعوت در تاریخ های سه شنبه ۲۵ و چهارشنبه ۲۶ شهریور در دبیرخانه شماره ۲ جشنواره واقع در خیابان شمال جنوبی. (شهید چمران) بعد از کوچه شماره پنج، طبقه دوم موسسه سینمایی کیمیا انجام می شود.

وی ادامه داد: از عکاسان. خبرنگاران و روزنامه نگاران  نیز درخواست می شود با ارائه کارت شناسایی. کارت دعوت خود را از دبیرخانه این جشنواره در روزهای اعلان شده ( ۲۵ و ۲۶ شهریور) دریافت کنند.  

دبیر تخصصی نخستین جشنواره فیلم کرمان تصریح کرد: علاقه مندان در زمان ورود به مکان های برگزاری جشنواره با نیروهای هلال احمر و کارشناسان بهداشتی در زمینه غربالگری همکاری لازم را انجام دهند.

وی گفت: نخستین جشنواره فیلم کرمان در بخش مسابقه استانی در قالب های داستانی، مستند، انیمیشن و بخش ویژه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مسابقه فیلمنامه استانی برگزار می شود.

نخستین جشنواره فیلم کرمان پیش از این قرار بود اول تا سوم مرداد برگزار شود که به دلیل وضعیت قرمز کرونا در کرمان ۲ ماه به تعویق افتاد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =