هزار میلیارد ریال برای مدارس سیل زده خوزستان هزینه شد

اندیمشک-ایرنا- استاندار خوزستان با اشاره به جبران خسارت مدارس سیل زده استان گفت:هزار میلیارد ریال تاکنون صرف تعمیر ، تجهیز ، بهسازی و احداث مدارس در مناطق سیل زده خوزستان شده‌است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی جمعه شب در حاشیه افتتاح ۲ طرح در اندیمشک در جمع خبرنگاران افزود: ۵۰۰ میلیارد ریال از منابع وزارت نفت ، ۴۰۰ میلیارد ریال از منابع ملی و نوسازی مدارس و ۱۰۰ میلیارد ریال هم از اعتبارات استانی صرف این طرح ها شده است.

وی بیان کرد: در مناطق سیل زده خوزستان آسیب هایی که به مدارس وارد شده بود جبران شد و مناطقی که نیاز به مدارس جدید داشتند نیز فضای آموزشی مورد نیاز احداث شد، همچنین در مناطقی که آسیب ها جزیی بود ، طرح های بهسازی اجرا شد.

استاندار خوزستان اظهار داشت:علاوه بر تعمیر ، تجهیز و نوسازی ، ۲۰۰ کلاس درس جدید هم در مناطق سیل ز ده خوزستان احداث شد و  شرایط مناطق سیل زده در مدارس نسبت به قبل از سیل هم بهبود پیدا کرد.

وی افزود: اعتبارات نوسازی مدارس از ۷۵۰ میلیارد ریال در سال ۹۵ به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۹ افزایش یافته است.

شریعتی بیان کرد:پارسال هزار و ۳۳۰ کلاس درس در استان بهره برداری شد و امسال نیز در استان یک هزار و ۱۰۰ کلاس دیگر افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به تعداد طرح های حوزه آموزش و پرورش ، این اقدام ها را در سطح استان جهادی و با هدف تحول در زیرساخت های تعلیم و تربیت موثر دانست.

شریعتی با بیان اینکه  سایر طرح های این حوزه در راستای تجهیز،  نوسازی و ساخت و تعمیر مدارس با جدیت و سرعت درحال انجام است.گفت:آموزش و پرورش را اساس و محور توسعه می دانیم و بر همین اساس خدمات این بخش رشد داشته است.

وی اضافه کرد:در هوشمندسازی کلاس ها اهتمام جدی داریم .در شرایط کرونایی نیز برای خرید تبلت برای دانش آموزان برنامه‌ریزی و از منابع مختلف استفاده خواهد شد و خرید حدود ۱۰ هزار تبلیت برای دانش آموزان استان هدفگذاری شده است.

شریعتی جمع آوری مدارس سنگی در سطح استان را از دیگر اقدام های جهادی دانست و گفت:جمع اوری کلاس های سنگی در استان  آغاز شده و در مدت زمان سه سال این کلاس ها تغییر ساختار خواهند داد.

استاندار خوزستان افزود: یک هزار و ۳۰۰ کلاس سنگی در مناطق کوچ رو یا صعب العبور استان وجود دارد که تبدیل به کلاس پیش ساخته و یا کلاس کانکسی می شوند.

وی گفت: برای شروع ، امسال ۳۰۰ کلاس درس از این تعداد ، تغییر و شرایط مناسبی پیدا خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =