۲۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84035209
۰ نفر

برچسب‌ها

کرملین اتهامات مایکروسافت به روسیه را بی‌اساس خواند

مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در واکنش به اتهام مایکروسافت به ایران، چین و روسیه مبنی بر مداخله در امور داخلی آمریکا، آن را اتهام بی اساس خواند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، دمیتری پسکوف روز جمعه به خبرنگاران گفت: ادعای مایکروسافت مبنی بر مداخله در انتخابات آمریکا بدون ارائه شواهد قانع کننده، شایسته توجه نیست.

شرکت مایکروسافت در بیانیه ای اعلام کرده است که هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تجسس بر افراد و گروه هایی که در زمینه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا فعال هستند، تلاش می کنند.

پسکوف در مورد این بیانیه مایکروسافت گفت: در پایان سال ۲۰۱۶ که برای نخستین بار سخن از فعالیت های هکرهای روسی در انتخابات آمریکا مطرح شد، ما هیچ بار استدلال های قانع کننده در این مورد که حاکی از شرکت سازمان های مرتبط با روسیه در فعالیت های مجرمانه در عرصه سایبری باشد، نشنیدیم.

وی افزود: در ان زمان شاهد ادعاهای بی اساس بودیم که طرف امریکایی می گفت که اگر حمله سایبری صورت می گیرد حتما کار هکرهای روسی است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در مورد ادعای مایکروسافت ادامه داد: آنها بر چه اساسی نتیجه گیری کرده اند که این کار هکرهای چینی، ایرانی و روسی است؟ چرا آنها به عنوان مثال به این نتیجه نرسیدند که این ممکن است کار هکرهای فرانسوی، لهستانی یا گروهی از استونی باشد.

وی ادامه داد: این ادعاها را بارها شنیده ایم و واقعا متاسفیم. من فقط می توانم بگویم روسیه در انتخابات هیچ کشوری مداخله نکرده است و قصد ندارد در اینده نیز در انتخابات کشورهای دیگر مداخله کند. 

 درخواست روسیه از آلمان برای ارائه اطلاعات بیشتر درباره ناوالنی 

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه این احتمال را بعید ندانست که روسیه درخواست های بیشتری را از المان برای ارائه اطلاعات در مورد مسمومیت احتمالی الکسی ناوالنی داشته باشد.

وی افزود: در همه مسائل مهم تماس هایی صورت می گیرد. در مساله مربوط به رسیدگی به وضعیت ناوالنی که در برلین بستری است در انتظار دریافت پاسخ از طرف آلمانی هستیم.

پسکوف این را نیز گفت که در برنامه کاری ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و صدراعظم آلمان گفت و گوی تلفنی با یکدیگر قرار ندارد.

الکسی ناوالنی چندی پیش در حالی که از تومسک در سیبری به مسکو پرواز می کرد در هواپیما دچار حمله عصبی شدید شد و در حالی که به کما رفته بود در بیمارستانی در شهر اومسک سیبری بستری شد.

پس از یک هفته، مخالفان دولت روسیه توانستند از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اجازه خروج او از کشور و اعزامش به آلمان را بگیرند.

مقام‌های آلمانی به تازگی مدعی شدند که ناوالنی با ماده ای سمی به نام نوویچوک که دو سال پیش در مسمومیت سرگئی اسکریپال سرهنگ سابق روسی پناهنده به انگلیس و دخترش یولیا بکار گرفته شده بود، مسموم شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =