۵۰۲ بازرسِ انتخابات کرمانشاه، تخلف خاصی گزارش نکرده‌اند

کرمانشاه- ایرنا- رییس هیأت بازرسی انتخابات استان کرمانشاه با اعلام اینکه همکاری هیأت‌های نظارت، اجرایی و بازرسی در برگزاری انتخابات بسیار مطلوب بود، گفت: ۵۰۲ بازرسِ انتخابات کرمانشاه، تخلف خاصی گزارش نکرده‌اند.

افشین کریمی عصر جمعه در جمع خبرنگاران از عملکرد و شیوه تبلیغات نامزدهای مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای ابراز رضایت کرد و افزود: رویکرد جدید تبلیغات به دلیل شیوع کرونا سبب شد امکان ارایه برنامه های انتخاباتی در صدا و سیما و رسانه ها فراهم شود.

وی اظهار داشت: تاکنون تخلف خاصی در مرحله دوم اعلام نشده و در تمامی صندوق های ثابت و سیار بازرس داریم. ضمناً در مرحله دوم همکاری مناسبی بین هیأت‌های نظارت، اجرایی و بازرسی وجود داشت و شرایط لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم فراهم شد.

رییس هیأت بازرسی انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه رویکرد تبلیغاتی انتخابات در مرحله دوم به دلیل شیوع کرونا متفاوت بود، اظهار داشت: ارایه برنامه های تبلیغاتی کاندیداها در صدا و سیما و فضای مجازی می تواند به عنوان یک الگو برای انتخابات بعدی مدنظر قرار گیرد به گونه ای ۲ نماینده در حوزه های انتخابیه کرمانشاه و اسلام آبادغرب و دالاهو در فرصتی برابر ضمن ارایه برنامه های خود، سوالات مطرح شده را نیز پاسخ دادند.

کریمی به رعایت قوانین و مقررات ابلاغی توسط کاندیداها در حوزه تبلیغات محیطی اشاره داشت و افزود: در این دوره از انتخابات با کمترین تخلف انتخاباتی روبرو بودیم و هر چند فضای مجازی فرصتی را برای معرفی برنامه ها فراهم آورد ولی فرهنگ سازی در این زمینه می تواند مدنظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: فرمانداران در حوزه های انتخابیه با هرگونه تخلف برخورد خواهند کرد و این انتخابات در نهایت سلامت، بیطرفی، قانونمداری برگزار شد و صیانت از رأی مردم نیز برای ما همیشه اولویت دارد.

کریمی در ادامه گفت: نمایندگان جدید نیز منتخب مردم هستند و یقینا برای تداوم مسیر توسعه و پیشرفت کرمانشاه همدلی و همراهی مسوولین و نمایندگان امری تأثیرگذار و مهم است که می تواند مشارکت مردم را نیز ایجاد نماید و این موضوع به چرخه دموکراسی کمک می کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، با آرای ۶۶۱ هزار نفر از مردم استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سید جواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشیده است.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.