مسابقات اسب دوانی آق قلا پس از نزدیک به یک سال وقفه برگزار شد

گرگان - ایرنا - مسابقات اسب‌دوانی شهرستان آق قلا در استان گلستان که به سبب کرونا نزدیک به یک سال متوقف بود؛ امروز جمعه با حضور ۴٨ راس اسب نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور و مسافت‌های هزار متر از سر گرفته شد.

به گزارش ایرنا هفته نخست این رقابتها بدون حضور تماشاگر در مجموعه اسب دوانی شهرستان آق قلا برگزار شد که در کورس اول طاهر گوگ نژاد با اسب یادگار جاهد به قهرمانی دست یافت.
همچنین در کورس دوم نور محمد بهادر با اسب ولوت زودتر از سایرین به خط پایان رسید و در سومین دور مسابقات اسحاق قاضلی کر با اسب بلک اسپیدی قهرمان شد.

در دور چهارم نیز قربان محمد اودک با اسب سام به مقام نخست دست یافت و قهرمان دور پنجم رامین قهرمانی با اسب مونوهج بود.

قهرمان دور ششم مسابقات اسب دوانی آق قلا ستار مهرانی با اسب سوپر ماریو بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا با وجود ثبت نام ۵٨ راس اسب برای مسابقات نخستین هفته آق قلا ۱۰ اسب از سوی دامپزشک میدان بدلایل مختلف پزشکی کنار گذاشته شدند.
جایزه نقدی این مسابقات به میزان یک میلیارد و ۳۰ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال بین مالکان اسب ها، مربیان و چابکسواران اسب‌های برتر توزیع شد.

مسابقات اسب‌دوانی استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن علاقمندان زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری می‌کشاند هرچند کرونا این فرصت را گرفته است.
گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت مرکب از اقوام و نژادهای مختلف در سطح ۱۴ شهرستان دارد که در این بین قوم ترکمن تقریبا یک سوم از سکنه استان را تشکیل داده اند و اسب با آنها از کودکی عجین است.


"

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =