دادستان کرمانشاه: تخلف مشهودی در انتخابات نداشته‌ایم

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به استقبال خوب مردم از این مرحله از انتخابات، گفت: خوشبختانه روند انتخابات در کرمانشاه بخوبی پیش می‌رود و شاهد انتخاباتی آرام هستیم و تخلف مشهودی هم نداشته‌ایم.

 شهرام کرمی عصر جمعه در بازدید سرزده از چند حوزه رای گیری مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصریح کرد: تاکنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر وقوع تخلف از شعب اخذ رای در کرمانشاه و اسلام آبادغرب گزارش نشده است. 

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه اضافه کرد: همچنین در بازدیدی که از روند برگزاری انتخابات داشتیم، پروتکل های بهداشتی از سوی مجریان برگزاری انتخابات کاملا رعایت می شود. 

وی در ادامه اعلام کرد: از آنجایی که در این مرحله از انتخابات تنها بین ۲ کاندیدا رقابت وجود دارد، لذا دارای حساسیت بالایی بوده و این احتمال وجود دارد که هواداران هر ۲ کاندیدا دست به رفتارهایی هیجانی بزنند از جمله پخش کردن شایعاتی مبنی براینکه پیروز انتخابات هستند. 

کرمی اعلام کرد: در این راستا به کاندیداها و هوادارانشان تذکر می دهیم از پخش کردن چنین شایعاتی پرهیز کنند و منتظر اعلام نتیجه قطعی اراء اخذ شده از سوی ستاد انتخابات استان باشند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، با آرای ۶۶۱ هزار نفر از مردم استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سید جواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشیده است.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.

اخبار مرتبط