رییس دفتر شورای نگهبان کرمانشاه: تخلفات مستند رسیدگی می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- رییس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه گفت: گزارش تخلفاتی در هر ۲ حوزه کرمانشاه و نیز اسلام آبادغرب و دالاهو به دست ما رسیده اما به گزارش‌های مستند حتما رسیدگی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محسن مفید جمعه شب پس از پایان رای گیری در ۲ حوزه استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مهمترین نکته را حفظ آرامش مردم، نامزدها و ستادهای انتخاباتی آنها تا اعلام نتایج از رسانه های رسمی اعلام کرد.
وی از مردم خواست به هیچ وجه اخبار انتخابات را از مراجع غیررسمی و فضای مجازی دنبال نکنند.
حجت الاسلام والمسلمین مفید، ابراز امیدواری کرد که عمل و التزام به قانون توسط نامزدها و ستادهای انتخاباتی آنها رعایت شود.
وی همچنین آغاز شمارش آرا را منوط به پایان اخذ رای از افراد حاضر در شعب انتخاباتی دانست و تاکید کرد که فقط این افراد مجاز به رای دادن هستند.
رییس دفتر شورای نگهبان همچنین از سفر خود به اسلام آبادغرب و جلسه با فرماندار، شورای تامین شهرستان برای بررسی گزارش‌های احتمالی تخلفات خبر داد و تاکید کرد که فقط گزارش‌های مستند قابل بررسی است و در صورت اثبات جرم یا تخلف حتما با عوامل آن برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با آرای ۶۶۱ هزار نفر از مردم استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سید جواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشیده است.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.

اخبار مرتبط