۲۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۱
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84035197
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی ارتفاعات مانشت و قلارنگ ایلام مهار شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: آتش سوزی ارتفاعات منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ این استان به طور کامل مهار و خاموش شد.

رضا احمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش سوزی که عصر امروز در منطقه کل انار ناحیه حفاظت شده مانشت و قلارنگ به وقوع پیوست با تلاش نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، بسیج و مردم خاموش شد.

وی افزود: هم اکنون نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست به منظور پایش در منطقه حضور دارند تا از شعله ور شدن مجدد کنده های نیم سوز جلوگیری کنند.

احمدی یادآور شد: کوهستانی و سخت گذربودن منطقه، شیب تند و وزش شدید باد باعث شد تسریع در روند مهار و اطفای آتش با مشکلاتی همراه شود که با همت نیروهای مستقر در منطقه و کمک مردم آتش خاموش شد.

وی گفت: علت و وسعت آتش سوزی و خسارت وارده به منطقه آسیب دیده در دست بررسی است که بدون شک سهل انگاری و بی احتیاطی عامل انسانی باعث بروز این حادثه آتش سوزی شده است.

وی به گردشگران و کسانی که به دامان طبیعت می‌روند، توصیه کرد: از روشن کردن آتش در دل طبیعت تا حد امکان خودداری کنند و در صورت روشن کردن آتش از خاموش کردن آن هنگام بازگشت به منزل مطمئن شوند.

به گزارش ایرنا، میزان آتش‌سوزی‌های امسال در عرصه‌های طبیعی استان ایلام نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۷ درصد کاهش داشته است.

استان ۲ میلیون هکتاری ایلام دارای یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه طبیعی است که از این مقدار ۱۴۳ هزار هکتار آن را مناطق تحت مدیریت محیط زیست تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =