اخبار کوتاه انتخابات مجلس در غرب گلستان

گرگان - ایرنا - منع برگزاری کارناوال شادی توسط فرد پیروز انتخابات و امکان مشارکت ۲ هزار و ۱۳۲ رای اولی برای شرکت در انتخابات، از جمله اخبار کوتاه دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان است.

دبیر ستاد انتخابات گلستان گفت: در دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب گلستان ۲ هزار و ۱۳۲ نفر رای اولی بودند.

حمیدرضا ملک‌حسینی اظهار داشت: تعداد واجدین‌ شرایط این مرحله از انتخابات ۱۹۸ هزار و ۷۱۲ نفر بود که این تعداد در مرحله اول ۱۹۳ هزار و ۷۱۶ نفر بود.

وی بیان کرد: در انتخابات امروز ۲۴۴ شعبه ثابت و سیار در چهار شهرستان غرب گلستان در قالب ۱۲۱ شعبه شهری و ۱۲۳ شعبه روستایی مسوولیت جمع آوری آرای اهالی این منطقه را بر عهده داشتند.

**

هادی حق‌شناس استاندار گلستان راه‌اندازی کارناوال‌ شادی از سوی کاندیداهای پیروز انتخابات  را ممنوع اعلام کرد و گفت: با توجه به ایام سوگواری ماه محرم، راه‌اندازی این کاروان های شادی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی همچنین با اشاره به فعالیت ۴ هزار نفر از عوامل اجرایی در ٢۴۴ شعبه اخذ رای در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب گلستان گفت که تعدادی از عوامل اجرایی مشکوک به کرونا قبل از فرآیند اخذ رای شناسایی و کنار گذاشته شدند.

به گزارش ایرنا در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا بخت خود را برای رسیدن به کرسی بهارستان امروز امتحان خواهند کرد.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در انتخابات حوزه غرب گلستان شرکت کردند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

در انتخابات دوم اسفند پارسال ۱۲۹ کاندیدا برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه گلستان خود را در معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن قرار دادند که ۷۱ هزار نفر از رای دهندگان رای اولی بودند.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه ۲۱ شهریور برگزار شد.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =