۴۰ هزار تعرفه رای در حوزه انتخابیه دهلران به صندوق ریخته شد

ایلام - ایرنا - رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان ایلام گفت: تعداد ۴۰ هزار و ۶۰۰ تعرفه اخذ رای تا ساعت ۱۷ عصر امروز در حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، بدره و دره‌شهر به صندوق‌ها ریخته شد.

به گزارش ایرنا، یوسف امیدی روز جمعه در گفت و گویی خبری اظهار داشت: سهم شهرستان دهلران به عنوان مرکز حوزه انتخابیه ۱۴ هزار و ۴۰۰ تعرفه است و مردم آبدانان نیز تا ساعت ۱۷ عصر ۱۲ هزار و ۲۷۰ رای را به صندوق‌ها انداخته‌اند.

امیدی یادآور شد: در شهرستان دره‌شهر هم ۹ هزار و ۵۰۰ رای و در بدره نیز سه هزار و ۵۷۰ رای توسط مردم به صندوق‌های رای ریخته شد.

وی تاکید کرد: باتوجه به شیوع کرونا بر اساس اعلام ستاد مرکزی انتخابات، زمان برگزاری انتخابات قابل تمدید نیست و مردم از تجمع در کنار شعب اخذ رای خودداری کنند و در فرصت محدود باقیمانده برای رای‌دهی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، حوزه انتخابیه دهلران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ۷۲ درصد مشارکت، بیشترین میزان مشارکت را در سطح کشور داشت.

در حوزه جنوب هیچکدام از نامزدها موفق به اخذ ۲۰ درصد آرای ماخوذه و ورود مستقیم به مجلس نشدند و ۲ نامزد به دور دوم راه یافتند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار شد.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در حوزه شمال استان علی‌اکبر بسطامی با ۴۲ هزار و ۲۹۶ رای و سارا فلاحی با ۳۶ هزار و ۹۰۹ حائز بالاترین رای شدند که با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، به طور مستقیم به مجلس راه یافتند.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال بودند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =