رای‌گیری دور دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه دهلران پایان یافت

ایلام - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: فرایند رای‌گیری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دهلران بدون تمدید مهلت زمان رای‌گیری به پایان رسید.

محمد نوذری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بعد از ۱۰ ساعت فرایند رای‌گیری، عوامل برگزاری انتخابات باید ورودی تمامی شعب اخذ رای را بسته و رای‌گیری را پایان دهند.

وی افزود: در این دوره از انتخابات مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، بدره و دره‌شهر همزمان با ۱۰ حوزه انتخابیه در نقاط مختلف کشور از ساعت هشت صبح تا ساعت ۱۸ عصر فرصت یافتند تا آرای خود را به صندوق‌های اخذ رای بیاندازند.

نوذری یادآور شد: البته شعبی که همچنان مردم برای رای‌گیری در آنجا حضور دارند تا پایان رای‌گیری از همه آنها همچنان به کار خود ادامه می‌دهند سپس با اتمام رای‌گیری از این افراد فرآیند رای‌گیری را پایان می‌دهند.

وی گفت: با توجه به اعلام رسمی پایان انتخابات، روند شمارش آرا بلافاصله بعد از بسته شدن در شعب و پایان رای‌گیری آغاز شده است.

وی تاکید کرد: مردم در این مرحله با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی در شعب اخذ رای حضور یافتند.

به گزارش ایرنا، حوزه انتخابیه دهلران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ۷۲ درصد مشارکت، بیشترین میزان مشارکت را در سطح کشور داشت.

در حوزه جنوب هیچکدام از نامزدها موفق به اخذ ۲۰ درصد آرای ماخوذه و ورود مستقیم به مجلس نشدند و ۲ نامزد به دور دوم راه یافتند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار شد.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در حوزه شمال استان علی‌اکبر بسطامی با ۴۲ هزار و ۲۹۶ رای و سارا فلاحی با ۳۶ هزار و ۹۰۹ حائز بالاترین رای شدند که با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، به طور مستقیم به مجلس راه یافتند.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال بودند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =