فرمانده انتظامی کرمانشاه: امنیت لازم در همه شعب اخذ رای برقرار است

کرمانشاه - ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از برقراری امنیت لازم در شعب اخذ رای خبر داد و گفت: دور دوم انتخابات بدون کمترین مشکلی در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام‌آبادغرب و دالاهو در حال برگزاری است.

به گزارش ایرنا، سردار «علی اکبر جاویدان» عصر جمعه و در حاشیه بازدید از شعب اخذ رای انتخابات مجلس در شهر کرمانشاه اظهار داشت: بیش از ۹ ساعت از آغاز کار رای گیری می گذرد و خوشبختانه کوچکترین مشکل امنیتی مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه حدود سه هزار نیروی پلیس برای برقراری امنیت و برگزاری دور دوم انتخابات به کارگیری شده اند، افزود: همکاران ما قبل از آغاز رای گیری در شعب حضور یافته و نسبت به برقراری امنیت اقدام کرده اند.

سردار جاویدان یادآور شد: تاکنون هیچ موردی اعم از بی نظمی و یا مورد مشکوک دیگری گزارش نشده است و خوشبختانه همه چیز روال طبیعی خود را طی می کند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تاکید کرد: مبنای پلیس از همان ابتدا، رعایت اصل بی طرفی و برخورد با هنجارشکنان احتمالی بوده است.

وی افزود: پلیس تا زمان اعلام نتایج همچنان در صحنه انتخابات حضور خواهد داشت که فرد یا افرادی به بهانه پیروزی و یا شکست نامزد مورد نظرش در انتخابات مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکند.

سردار جاویدان همچنین در پایان از همکاری نامزدهای انتخابات و هواداران آنها به دلیل همکاری با پلیس طی یک هفته اخیر قدردانی و ابراز امیدواری کرد با مشخص شدن دیگر نمایندگان مجلس پس از پایان انتخابات امروز، شاهد مجلسی قدرتمندتر باشیم.
مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور در ۲ حوزه انتخابیه کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب و دالاهو برای انتخاب ۲ نماینده دیگر استان آغاز شد.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رای در این ۲ حوزه انتخابیه نسبت به دور نخست انتخابات کاهش پیدا نکرده است، گفت: در حوزه کرمانشاه ۶۰۰ شعبه و در حوزه اسلام آبادغرب و دالاهو ۱۸۳ شعبه جمع آوری آرا مردم را برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با آرای ۶۶۱ هزار نفر از مردم استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سید جواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشید.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.