۱۵ مزاحم نوامیس مردم در مریوان دستگیر شدند

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی مریوان از دستگیری ۱۵ موتور سوار و راننده خودرو که مزاحم نوامیس شهروندان این شهر شده بودند خبر داد.

سرهنگ کامبیز رستم نیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مصوبات شورای تامین شهرستان و همچنین درخواست بسیاری از شهروندان با حضور دادستان طرح پاکسازی مناطق آلوده و جرم خیز شهر مریوان اجرا شد.

وی افزود: ماموران پلیس طی یک عملیات پنج دستگاه خودروی سواری و ۱۵ دستگاه موتور سیکلت که برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کردند، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی مریوان یادآور شد: در این عملیات ۱۵ نفر که برای شهروندان و خانواده ها در پارک‌ها و مکانهای تفریحی ایجاد مزاحمت می‌کردند و سلاح سرد و یا خالکوبی داشتند بازداشت و از آنها تعداد ۶۰ قبضه سلاح سرد از جمله چاقو، قمه و شمشیر کشف و ضبط شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از شهروندان که همواره در ایجاد نظم و امنیت یاریگر پلیس هستند تاکید کرد:  پلیس با هرگونه قدرت نمایی و برهم زدن آرامش عمومی جامعه به شدت برخورد کرده و به خانواده‌ها توصیه می‌کند مواظب فرزندان خود بوده و برآنها نظارت کرده و اجازه ندهند بدون گواهینامه رانندگی کنند.

سرهنگ کامبیزنیا با بیان اینکه طرح مقابله با اراذل و اوباش همچنان ادامه دارد گفت : طرح تامین مدارس و طرح  توقیف خودرو و موتورسیکلت های که با سرعت زیاد  و با آلودگی صوتی ایجاد مزاحمت می‌کنند نیز در دستور کار پلیس است و با خاطیان به شدت برخورد می‌شود.

هفته گذشته نیز دادستان انقلاب و عمومی مریوان در اطلاعیه ای اعلام کرد جهت ارتقای ضریب امنیت، آسایش عمومی و رضایتمندی شهروندان، طرح پاکسازی مراکز عمومی، تفریحی و پارک‌ها به صورت ویژه انجام و با حضور دادستان و فرمانده انتظامی و ماموران پلیس به مرحله اجرا در آمد و در مجموع ۲۷ نفر دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

در ادامه این اطلاعیه آمده بود، در این طرح ۹ دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک و یا دارای پلاک مخدوش متعلق به این افراد توقیف و تعدادی سلاح سرد از جمله چاقو، قمه، باتوم و شوکر برقی نیز از متهمان کشف و ضبط شد.

شهرستان مریوان با جمعیت ۱۵۳ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =