حضوری منجسم برای انتخاب اصلح

سنندج - ایرنا - امروز دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه بیجار در حال برگزاری بوده و حضور مردم برای این انتخاب، وصف نشدنی است.

به گزارش ایرنا، در اولین ساعت رسمی آغاز رای گیری، برخی از شعب اخذ رأی در مساجد و مدارس شهرستان، حضور مردم در صف برای اخذ تعرفه انتخابات، باشکوه و پر شور است.

حضور اعضای خانواده ها در کنار یکدیگر و بحث و گفت و گوی آنها در خصوص انتخاب یکی از کاندیداها ادامه دارد و هستند کسانی که هنوز در حال تحلیل و بررسی می باشند.

کودکانی که در آغوش مادران به نظاره این حضور آمده اند و در چشمان پر تعجب و حیرت زده شان، خبری از بهانه گیری و گریه زاری ندارد، در این میان، رای اولی ها، نوجوانانی که به سن جوانی رسیده اند، با شور و شوقی وصف ناپذیر و با پوششی مرتب و منظم حضور یافته اند.

جمعیت حاضر ماسک بر صورت دارند و در یک دست شناسنامه و در دست دیگر خودکار دارند، توصیه های بهداشتی مبنی بر رعایت فاصله اجتماعی و داشتن ماسک و خودکار، در بیشتر افراد حضور یافته تاکنون مشاهده می شود.

هیات نظارت و اجرایی هم با فاصله مناسب، ماسک بر صورت و دست کش به دست، به دقت مدارک شناسی را بررسی می‌کنند و در مرحله نهایی، تعرفه رسمی اخذ رأی به متقاضیان تحویل خواهد شد.

عوامل انتظامی هم در مقابل درب ورودی شعب اخذ رای برای حذف آرامش مردم و پیشگیری از برخی حاشیه های انتخابات حضور دارند، در ساعات ابتدایی آغاز رای گیری، نمایندگان فرماندار و بازرسان به شعب مراجعه می‌کنند و از نزدیک مراحل رای گیری را نظارت و برخی از مشکلات رایج را رفع می‌کنند.

با توجه به استفاده از دستگاه های احراز هویت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، سرعت استعلام مناسب است و زمان اخذ رای برای هر نفر کمتر از سه دقیقه است، همراه داشتن کارت ملی در روند استعلام سرعت بیشتری خواهد داشت و در صورت نداشتن هم ارایه کد ملی در روند استعلام مشکلی ایجاد نمی کند.

طبق تنظیمات جدید بر روی دستگاه احراز هویت، تنها کسانی که در دور اول در شهرستان بیجار رای داده اند و کسانی که موفق به رای دادن نشده اند می توانند در این انتخابات شرکت نمایند.

در ساعات پیش از، حضور مردم به علت خنکی هوا بیشتر خواهد بود و در هنگام ظهر و بعد ظهر، افراد کمتری برای اخذ رأی حضور خواهند یافت.

برخی از افراد با اطلاع و تجربه ایی که در دوره های گذشته رای گیری دارند، پیش ظهر که محل شعب اخذ رای خلوت تر است می آیند، در میان افراد مسن بخصوص مادر بزرگ ها و پدر بزرگ ها در ابتدای صف ایستاده اند و برای انتخاب خود، ارزش بالایی قایل هستند.

هستند کسانی که از صندوق های سیار رای گیری بی اطلاع هستند و به سختی خود را به محل رسانده اند که با هوشیاری نماینده فرماندار، صندوق سیار و عوامل اجرایی در محل حاضر شدند.

طبق اطلاعیه فرمانداری بیجار و ستاد برگزاری انتخابات در شهرستان، زمان پایان رأی گیری تا ساعت ۱۸ (۶ عصر) مقرر شده و این زمان یک ساعت تمدید شده و تا ساعت ۱۹ ادامه دارد.

پیش از ظهر امروز، جمعیت محدودی برای اخذ رأی به شعب مراجعه کردند و طبق پیش بینی ها بیشتر مردم در ساعت ۱۶ تا ۱۸ حضور خواهند یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =