امدادگران کرمانی آتش‌سوزی مراتع بافت را مهار کردند

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: ۱۳ ساعت تلاش نیروهای امدادی این جمعیت با همکاری نیروهای مردمی و سایر دستگاه‌ها موجب مهار آتش‌سوزی ۲۰ هکتار از مراتع دهستان گوغر از توابع شهرستان بافت شد.

به گزارش ایرنا، محمد امیرخانی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر بافت و سیرجان به‌سرعت و پس از درخواست فرماندار این شهرستان برای مهار آتش سوزی ۲۰ هکتار مرتع در روستای مگسی از توابع دهستان گوغر بافت، به محل این حادثه اعزام شدند. 

وی با اشاره به حضور فعال و تاثیرگذار ۱۶ نجاتگر و پرسنل نیروی امدادی در این عملیات اظهار داشت: مهار این آتش سوزی به مدت ۱۳ ساعت به‌طول انجامید. 

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی این استان و شهرستان بافت، دهیاری و پاسگاه گوغر و نیز نیروهای داوطلب مردمی نیز در این عملیات حضوری فعال داشتند.

وی اضافه کرد: روستای مگسی از توابع دهستان گوغر شهرستان بافت، پوشش گیاهی (بنه ، کهکم ، ارچن) دارد که متاسفانه ۲۰ هکتار آن طعمه آتش شد.

شهرستان کوهستانی بافت در فاصله ۱۶۰ کیلومتری غرب کرمان واقع شده و منطقه گوغر از مناطق خوش آب و هوا و گردشگری این استان محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =