مدارس حوزه انتخابیه دهلران روز شنبه تعطیل شد

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: تمامی مدارس حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره روز شنبه ۲۲ شهریورماه تعطیل است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری روز جمعه با اشاره به برگزاری انتخابات مرحله دوم در بیشتر مدارس این شهرستان‌ها اظهار داشت: تمامی مدارس مناطق حوزه انتخابیه در شیفت صبح و عصر تعطیل است.

وی ضرورت ضدعفونی کردن مدارس برای ورود دانش‌آموزان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا را دلیل اتخاذ این تصمیم عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، حوزه انتخابیه دهلران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ۷۲ درصد مشارکت، بیشترین میزان مشارکت را در سطح کشور داشت.

در حوزه جنوب هیچکدام از نامزدها موفق به اخذ ۲۰ درصد آرای ماخوذه و ورود مستقیم به مجلس نشدند و ۲ نامزد به دور دوم راه یافتند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار شد.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در حوزه شمال استان علی‌اکبر بسطامی با ۴۲ هزار و ۲۹۶ رای و سارا فلاحی با ۳۶ هزار و ۹۰۹ حائز بالاترین رای شدند که با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، به طور مستقیم به مجلس راه یافتند.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال بودند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =