فرماندار: ۷۰ رابط سلامت بر انتخابات سمیرم نظارت دارند

اصفهان- ایرنا- فرماندار سمیرم گفت: ۷۰ رابط و ناظر سلامت در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در این حوزه انتخابیه نظارت می‌کنند.

محمدرضا عسگریان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این تعداد ناظر سلامت هم در ستاد انتخابات و هم در شعبه‌های رای‌گیری حضور دارند تا همه افراد ضمن استفاده از ماسک فاصله مناسب با سایر رای‌دهندگان را رعایت کنند.

به گفته وی،۳۴ شعبه ثابت  و ۳۱ صندوق سیار در هر چهار بخش شهرستان در نظر گرفته شد که رابطان سلامت در همه این شعبه ها حاضرند و بر روند بهداشتی و سلامت امور انتخابات در این شرایط کرونایی نظارت دارند.

فرماندار و رییس ستاد انتخابات دور دوم مجلس یازدهم در سمیرم تصریح کرد: تا اکنون گزارشی مبنی بر تخلف انتخاباتی در هیچ کدام ازشعبه های اخذ رای تا زمان حاضر نداشته ایم.

عسگریان با یادآوی فعالیت یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی و خدماتی در این دور از انتخابات مجلس، اظهارداشت: طبق اعلام مسوول دفتر شورای نگهبان در شهرستان ۳۸۶ ناظر این شورا به دقت بر روند امور انتخابات نظارت دارند.

وی ساعت پایانی رای گیری از مردم را همان ساعت ۱۸ اعلام شده از سوی وزارت کشور اعلام کرد و گفت: تمدید این ساعت به دلیل شرایط خطرناک کرونایی بعید به نظر می رسد.

فرماندار سمیرم از هر سه گروه عشایری، شهری و روستایی در بخش‌های مختلف سمیرم خواست در همین زمان باقی مانده برای رای دادن اقدام کنند.

دومین دور انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور همزمان در ۹ استان و  ۱۱ حوزه انتخابیه سمیرم، کرمانشاه، اسلام آبادغرب و دالاهو، لنجان، بیجار، دهلران، کرج، کردکوی، اهواز، میانه و زنجان برگزار می‌شود.

علی یوسف‌پور (۹۵۲۱ رای) و حسین رجایی ریزی (۸۶۳۸ رای) از لنجان و رحیم کریمی با پنج هزار و ۹۵۹ رای و اصغر سلیمی(نماینده مجلس دهم) با ۵ هزار و ۹۰۸ رای از حوزه انتخابیه سمیرم  به مرحله دوم راه پیدا کردند.

براساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور، به دلیل حفظ سلامت مردم، فرایند رای گیری در همان بازه زمانی ۱۰ ساعت (۸ تا ۱۸) باید انجام شود.

طبق قانون در این مرحله از انتخابات هر کاندیدایی که بیشترین رای را به دست بیاورد، پیروز انتخابات است.

حوزه انتخابیه سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب استان اصفهان به مرکزیت سمیرم دارای چهار بخش وردشت، پادنا، مرکزی و پادنای بزرگ، ۶ شهر کُمه، سمیرم، بیده، ونک، حنا و فتح آباد و ۱۵۰ روستا و آبادی است که یک نماینده را راهی بهارستان خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =