اروپایی ها مدعی دروغین طرفداری از آزادی بیان هستند 

یاسوج- ایرنا- امام جمعه موقت یاسوج گفت: کشورهای اروپایی مدعی دروغین طرفداری از دموکراسی و آزادی بیان هستند.  

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیروس حکمتی نیک در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: مصداق بارز چنین امری اهانت نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» به پیامبر گرامی اسلام (ص) و  سکوت دولتمردان این کشور و محکوم نشدن آن از سوی سیاستمداران غربی است. 

وی افزود: اقدام وقیحانه اهانت به نبی مکرم اسلام (ص) از سوی این نشریه فرانسوی احساسات مسلمانان جهان را جریحه دار کرد.    

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: این حرکت سخیف به ۲ هدف انجام شد که یکی از آنها مبارزه با تفکر اسلام بوده زیرا منافعشان را در دنیا و منطقه خاورمیانه به خطر انداخته است. 

حجت الاسلام حکمتی نیک عنوان کرد: هدف دیگر نیز سرپوش گذاشتن بر عادی شدن روابط برخی کشورهای عرب با رژیم جعلی، نامشروع و غاصب صهیونیستی است. 

وی ابراز داشت: دشمنان مطمئن باشند که این اقدام آنها سبب گسترش روزافزون دین مبین اسلام در دنیا و انسجام هر چه بیشتر مسلمانان جهان می شود. 

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به اینکه ۲۵ محرم بنا به روایتی سالروز شهادت امام سجاد (ع) است، گفت: امام چهارم شیعیان و حضرت زینب (س) نقش مهمی در انتقال پیام عاشورا داشتند به طوری که با وجود گذشت قرن ها فراموش نشده است. 

حجت الاسلام حکمتی نیک اظهار داشت: آیین های عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش همه ساله باشکوه تر از قبل در ایران و دیگر کشورهای اسلامی برگزار می شود و دهه نخست ماه محرم امسال نیز با وجود  شیوع بیماری کرونا با حضور گسترده مردم و همراه با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در نقاط مختلف کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. 

وی با اشاره به سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نیروهای دریایی، هوافضا و زمینی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: نیروهای مسلح ایران شامل ارتش، سپاه و نیروی انتظامی  مقتدر بوده و حافظ امنیت و آرامش کشور و ملت ایران هستند. 

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: اقتدار نیروهای مسلح ایران سبب رساندن کشور به مرحله بازدارندگی شده به گونه ای که هیچ کدام از دشمنان جرأت حمله نظامی به آن را ندارند. 

حجت الاسلام حکمتی نیک عنوان کرد: برخی مشاغل در کشور و کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل و صاحبان آنها نیز بیکار شده اند. 

وی به افزایش بی رویه قیمت انواع کالاها در کشور و کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و ابراز داشت: همین مسأله مشکلاتی را برای مردم به ویژه افراد بی بضاعت و کم درآمد ایجاد کرده است. 

امام جمعه موقت یاسوج گفت: انتظار می رود که در چنین شرایطی اصناف و بازاریان کشور و کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش انصاف را رعایت کنند. 

حجت الاسلام حکمتی نیک اظهار داشت: لازم است متولیان امر نطارت بر بازار در کشور و کهگیلویه و بویراحمد نیز با افرادی که به طور عمدی قیمت اجناس را بی رویه افزایش می دهند برخورد قاطع کنند. 

وی افزود: مردم کشور و کهگیلویه و بویراحمد شایسته دریافت خدمات هر چه مطلوب تر هستند و بر همین اساس نیز باید مسؤولان اجرایی برای گره گشایی از مشکلات آنان تلاش و همت بیشتر و جدی  تری داشته باشند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =