مردم کرمانشاه اهانت به پیامبر اسلام را محکوم کردند

کرمانشاه- ایرنا- نمازگزاران کرمانشاهی بعد از اقامه نماز جمعه در واکنش به اهانت هفته‌نامه فرانسوی «شارلی ابدو» فرانسه به پیامبر اسلام، روز جمعه ۲۱ شهریور با نجمع در مقابل مسجد جامع این شهر خشم خود را علیه این نشریه هتاک فریاد زدند.

نشریه فرانسوی شارلی ابدو ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی در صفحه نخست خود با انتشار مطلبی با عنوان «من شارلی هستم» اقدام به توهین به پیامبر اسلام (ص) کرده بود که با واکنش‌ مسلمانان روبرو شد.

این هفته‌نامه یازدهم شهریور ماه امسال همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش چند نفر به دفتر این نشریه، بار دیگر با تیتر همه چیز به خاطر این کارتون‌های اهانت‌آمیز به پیامبر گرامی‌ اسلام را منتشر کرد که این حرکت موجب خشم و انزجار مسلمانان در نقاط مختلف جهان شده است.

مردم کرمانشاه در این تجمع با سر دادن شعارهای «لبیک یا محمد»، «ای امت محمد به پا خیز پیرو دین احمد به پا خیز»، «مسلمان می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «عامل این جنایت اعدام باید گردد»، «پیغمبر مسلمان پیغمبر الهی است»، «لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر آل سعود خائن»، اقدام نشریه فرانسوی را محکوم کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهانت رسانه‌های غربی به ساحت پیامبر اسلام (ص) گفت: کینه دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی غرب نسبت به ادیان الهی و آسمانی بیشتر شده است.

آیت‌الله مصطفی علما افزود: غرب نمی‌خواهد ادیان الهی روی زمین حکمرانی کنند اما به لطف خداوند متعال، انقلاب اسلامی در همه جای دنیا خودش را به خوبی نشان داده است.

وی با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری نسبت به این اهانت گفت: ایشان فرمودند اهانت به پیامبر اسلام، اهانت به تمام پیامبران الهی و گناهی نابخشودنی است و همه طبقات جامعه باید هوشیار، بیدار و دشمن‌شناس باشند.

تجمع مردم کرمانشاه 

سرخط اخبار استان‌ها