رییس دفتر شورای نگهبان در  استان کرمانشاه: روند انتخابات عادی است

کرمانشاه- ایرنا- رییس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه روند انتخابات را عادی دانست و گفت: برخی گزارش‌های تخلف غیر مستند نیز وجود داشته که تذکرات لازم داده شده است.

حجت الاسلام محسن مفید عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از ملاقات با دادستان و معاون سیاسی استانداری خبر داد و افزود: خوشبختانه تا این لحظه روند انتخابات عادی است و مشکل خاصی نداشته ایم.

وی زمان شروع انتخابات دوره دوم مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح امروز اعلام و گفت: تا جایی که امکان داشته باشد سعی می کنیم زمان انتخابات تمدید نشود و رای گیری در ساعت ۱۸ به پایان برسد.

حجت الاسلام مفید با اشاره به فعال بودن ۶۰۰ شعبه اخذ رای در حوزه کرمانشاه و نیز هزار و ۱۸۳ شعبه در حوزه اسلام آباد غرب و دالاهو بیان داشت: هر شعبه اخذ رای ۲ نفر عوامل نظارتی شورای نگهبان دارد و این تعداد در شعبه های حاشیه دار چهار نفر است.

وی همچنین کنترل فضای اطراف شعب اخذ رای را بر عهده نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی برای جلوگیری از هرگونه تجمع دانست.

دومین مرحله انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه کرمانشاه و نیز اسلام آبادغرب و دالاهو برگزار می شود که در هر حوزه ۲ کاندیدا با هم به رقابت می پردازند.

طبق قانون در این مرحله از انتخابات هر کاندیدایی که بیشترین رای را به دست بیاورد به صندلی مجلس شورای اسلامی تکیه خواهد زد.