مردم مهریز توهین به مقدسات اسلام را محکوم کردند

یزد- ایرنا- جمعی از مردم انقلابی مهریز امروز( جمعه )با برگزاری تجمع اعتراض آمیز در مسجد جامع ولی (عج) این شهر ، اقدام موهن نشریه فرانسوی علیه مقدسات دینی ، الهی و شخص پیامبر اکرم (ص) را به شدت محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، در این تجمع مردم با شعارهای « مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر آل‌سعود ، مرگ بر فرانسه، سکوت هر مسلمان، خیانت است به قرآن، جسارت و اهانت ۲ حربه دشمن است، دین مبین اسلام دشمن اهریمن است،»  خشم و انزجار خود را از عاملان اهانت به پیامبراکرم (ص) اعلام کردند.

همچنین مردم ولایتمدار این شهرستان در بیانیه‌ای از مسلمانان جهان برای تداوم ابراز خشم و تنفر نسبت به استکبارجهانی به خصوص آمران نشریه فرانسوی و پاسخگویی در قبال آن را خواستار شدند.

مردم برخی مناطق روستایی در بخش مرکزی مهریز به خصوص در بهادران و منشاد امروز نیز در اقدامی مشابه در تجمعی، اهانت به پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و مقدسات را محکوم کردند.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس یازدهم شهریور ماه جاری در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهنی را از  پیامبر اکرم(ص)  بازنشر کرد که این اقدم با واکنش مسلمانان در کشورهای مختلف روبرو شد.

اهانت به مقدسات نتیجه غفلت مسلمانان است

همچنین حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه امروز این شهر گفت: علت اصلی اهانت نشریه فرانسوی تحت حمایت استکبارجهانی به پیامبر اکرم (ص) به خاطر سهل‌انگاری و غفلت مسلمانان در برابر دشمن است.

به گزارش ایرنا، وی به پیام مقام معظم رهبری در ارتباط با هتک حرمت به پیامبر(ص) اشاره کرد و افزود: اگر ملت‌های مسلمان نسبت به مقدسات خود بی‌تفاوت نباشند قطعا هیچ دشمنی جرات اهانت ندارد.

وی ادامه داد: تمامی مشکلاتی که امروز دامن جوامع اسلامی را در بیشتر کشورهای اسلامی گرفته، همان غفلت از وظایف دینی و انسانی خویش است که تا این رویه ادامه دارد ،دشمنان به اهانت خود ادامه می‌دهند.

حطیب نماز جمعه مهریز گفت: باید مسلمانان با تکیه بر آموزه‌های دینی و عمل به فرامین قرآن و سیره  ائمه اطهار (ع) تا پای جان از مقدسات و ارزش‌های الهی دفاع کنند.

محی‌الدینی اظهار کرد: تاریخ اسلام گویای این موضوع راهبردی است که هرجا تعلل، کوتاهی و انفعال در برابر دشمنان صورت گرفته است ، آنها به توطئه‌های بی‌شرمانه خود ادامه دادند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز به تداوم گرانی‌ها و افزایش قیمت‌ برخی کالا از سوی افراد سودجو اشاره کرد و گفت: این پدیده فشار مضاعفی را بر مردم و اقشار ضعیف جامعه وارد می کند، باید مسوولان به فکر چاره‌اندیشی و حل مسایل معیشت مردم بیش از این باشند.

محی‌الدینی همچنین به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه جاری اشاره کرد و از افراد خیر خواست امکانات اولیه تحصیل را برای دانش آموزان نیازمند فراهم کنند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =