پرستار ساروی به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست

ساری - ایرنا - فاطمه شفیعی‌نژاد پرستار بیمارستان قلب فاطمه زهرا (س) ساری به جمع شهدای سلامت مازندران پیوست.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، شفیعی نژاد پانزدهمین شهید این دانشگاه از میان کادر درمانی در دفاع از سلامت شهروندان از زمان شیوع ویروس کرونا در مازندران محسوب می شود.

دانشگاه علوم پزشکی بابل هم که مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت و شهرستان بابل را با هفت بیمارستان زیر پوشش دارد تاکنون دستکم ۱۰ شهید برای دفاع از حریم سلامت شهروندان در برابر ویروس کرونا تقدیم کرده که پنج نفر از این تعداد پزشک بودند.

بر اساس گزارش های رسانه ای ، از بدو شیوع ویروس کرونا تاکنون دستکم ۳۰ تن از کادر درمانی بیمارستان های و مراکز درمانی مازندران به جمع شهدای مدافع سلامت پیوسته اند. شیوع ویروس کرونا در مازندران از سی‌ام بهمن ماه سال ۹۸ با شناسایی ۲ بیمار در بابل شروع شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پی شهادت پرستار مرکز آموزشی درمانی حضرت فاطمه زهرا (س) ساری با صدور پیامی این واقعه را تسلیت گفت.

دکتر سید عباس موسوی در پیام تسلیتش نوشت : نام و یاد این شهیده مدافع سلامت همواره در خاطر قدردان مردم شریف استان مازندران و خدمتگزاران عرصه سلامت ماندگار خواهد بود.

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون حدود ۷۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =