امام جمعه زاهدان: توهین به پیامبر اسلام (ص) توهین به تمام ادیان الهی است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به توهین اخیر نشریات اروپایی و مجله فرانسوی به ساحت مقدس حضرت پیامبر اکر(ص) گفت: توهین به رپیامبر اسلام توهین به همه پیروان و ادیان الهی است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زاهدان با اشاره به اینکه یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی محاسبه نفس و نظارت فردی، اجتماعی، حقوقی و سازمانی است، اظهارداشت: رییس وقت قوه قضائیه در سال ٩٧ با اجازه ولی فقیه دادگاه‌های ویژه مفسدان اقتصادی را راه‌اندازی کرد و در چند روز گذشته نیز از رهبر معظم انقلاب درخواست کردند که این موضوع تمدید شود که معظم له با تاکید بر سه نکته تسریع در رسیدگی به جرایم اقتصادی، اتقان در رسیدگی و مجازات عاقلانه با این درخواست موافقت فرمودند.
وی با تاکید بر تقویت و گسترش نظارت دستگاه‌های مختلف، بیان کرد: این نظارت باید چه در سطح مسوولان ارشد در سه قوه، چه مدیران میانی و چه در سطح عموم مردم انجام شود.
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اگر مدیران مجموعه‌های نظارتی از قبیل سازمان بازرسی و حتی عموم مردم بویژه اصحاب رسانه با نگاه دقیق و تیزبین، عملکردها را زیر نظر داشته باشند و با مطالبه‌گری از مسوولان توضیح بخواهند و مسوولان هم ملزم به پاسخگویی و سیستم اداری شفاف باشد زمینه فساد کمتر خواهد شد و ارتکاب تخلف نیز هزینه زیادی در برخواهد داشت.
حجت الاسلام و المسلمین محامی با تاکید بر سه نکته رهبر معظم انقلاب خطاب به قوه قضائیه در حوزه رسیدگی به مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: برخورد با مفاسد باید اطلاع‌رسانی شود تا حالت بازدارندگی داشته باشد و در همان مدتی که هنوز تخلف در افکار عمومی است مردم برخورد با مجرم را ببینند.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات کلان کشور از قبیل مشکلات اقتصادی و سختی معیشت مردم، کاهش ارزش پول ملی، تورم و گرانی‌های فراوان، رشد سرسام‌آور و بی‌حساب قیمت‌های اجناس، ارز، خودرو، مشکلات اشتغال و تعطیلی برخی کارخانجات و بسیاری از مشکلات دیگر کشور برخاسته از ضعف مدیریت و ضعف نظارت و نبود محاسبه جدی است .
امام جمعه زاهدان افزود: البته از نقشه‌های دشمنان و مشکلات تحریم و محاصره اقتصادی غافل نیستیم اما با مدیریت قوی و نظارت صحیح، مشکلات به مراتب کمتر خواهد بود.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دولت در سال پایانی فعالیت خود قرار داد، هشدار رهبری برای استفاده از روزها را متذکر شد و ادامه داد: مجلس شورای اسلامی نیز در سال اول خود قرار دارد و نمایندگان باید هر چه زودتر با شرایط آشنا شوند و هر دو قوه باید برای حل مشکلات مردم از فرصت‌ها استفاده حداکثری کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به دیدارهای اخیر با مسوولان ارشد قوه مجریه و دعوت از آنها برای سفر به سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل بودجه‌نویسی، حضور مسوولان کشوری در استان برای آشنایی با مشکلات مؤثر است.
امام جمعه زاهدان با تاکید بر تقویت مدیریت و نظارت در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هر سال مشکلات آب برای کشاورزی و آشامیدنی در کل استان وجود دارد و در سال‌های اخیر نیز با وجود بارندگی‌ها همچنان مطرح است که با اعمال مدیریت قوی و جلوگیری از سو استفاده‌ها و سو تدبیرها، این مشکلات حل می‌شد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به مساله نفت، گاز و کپسول گاز مایع در استان، گفت: مسوولان گزارش دادند سامانه‌ای طراحی شده که این ملزومات مردم در درب خانه‌ها تحویل شوند، اگر این گزارش درست باشد یعنی راه حل موجود بوده و امکان این اقدام در گذشته نیز وجود داشته است.
حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به دیدار اخیر خود با بازرس کل سیستان و بلوچستان و خبر راه‌اندازی سامانه عمومی گزارشگران فساد، این برنامه را  قدم خوبی برای نظارت عمومی عنوان کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha